Відгук опонента Васильєва Є.М. на дисертацію Вісич О.А. "Метадрама: теорія і репрезентація в українській літературі"

Вісич, Олександра Андріївна (2019) Відгук опонента Васильєва Є.М. на дисертацію Вісич О.А. "Метадрама: теорія і репрезентація в українській літературі" Post-Doctoral thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of відгук_Васильєв Є.М..pdf]
Preview
Text
відгук_Васильєв Є.М..pdf

Download (3MB) | Preview

Abstract

У дисертації вперше в українському літературознавстві здійснено комплексний аналіз метадрами як жанрового феномену, який характеризується рефлексійністю, ускладненням ієрархії драматичної реальності, з’ясовано спектр реалізації поетики метадрами в українській драматургії кінця ХІХ – середини ХХ ст. Доведено, що метадрама, як жанрова форма і як результат телеологічної авторської інтенції, реалізується на персонажному, тематичному, пафосному, хронотопному, дискурсивному, паратекстуальному та інтертекстуальному рівнях, а також шляхом використання комплексу метадраматичних прийомів. Траєкторія розвитку української метадрами ХХ ст. бере початок із доробку М. Старицького та І. Карпенка-Карого, які активно використовували топос театру, створили перші зразки метадраматичного персонажа. Новаторським визначено метадраматичний дискурс у низці творів драматургів першої третини ХХ ст. (вектор розщеплення персонажа та актора, антитеатральна тематика, імітація театрального дійства, розшарування художньої дійсності тощо). Кульмінацію метадраматичних експериментів в українській літературі ХХ ст. репрезентує творчість письменників- емігрантів І. Костецького, Ю. Косача, Л. Коваленко, І. Чолгана та ін. У дисертації здійснено метадраматичний аналіз більш ніж 50 творів.

Item Type: Thesis (Post-Doctoral)
Uncontrolled Keywords: метатеатр, метадрама, метакритика, топос театру, подвоєння сценічної умовності, саморефлексія, метаперсонаж, п’єса в п’єсі, алегоричний театр, п’єса-репетиція, ілюзійність, трансгресія, блазень, травестія, Theatrum Mundi.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 21 Oct 2019 10:22
Last Modified: 21 Oct 2019 10:22
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/28063

Actions (login required)

View Item View Item