Відгук опонента Янкової Н.І. на дисертацію Радзієвського В.А. "Мала проза Леоніда Мосендза і дискурс вісниківського неоромантизму"

Радзієвський, Володимир Анатолійович (2019) Відгук опонента Янкової Н.І. на дисертацію Радзієвського В.А. "Мала проза Леоніда Мосендза і дискурс вісниківського неоромантизму" Doctoral thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Відгук_Янкова.pdf]
Preview
Text
Відгук_Янкова.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

У дисертації вперше здійснено системний аналіз новелістики Л. Мосендза як складової вісниківського дискурсу. Досліджено історію критичного й наукового осмислення новелістики Л. Мосендза. Інтерпретацію текстів подано відповідно до констант націоналістичної ідеології, вісниківського світогляду, в основі яких ‒ філософія сильної людини, захоплення історією рідного народу, культурна орієнтація на Захід, аскетизм і саможертовність в ім’я національної незалежності. Поглиблено розуміння природи і художньої ролі ідеологічного стрижня в українській емігрантській прозі міжвоєнної доби. Охарактеризовано поетикальні особливості вісниківської новели і відповідність творів Л. Мосендза традиційним вісниківським канонам. Досліджено художню антропологію новел, схарактеризовано їхні жанрово-композиційні особливості, обґрунтовано естетичні принципи розгортання сюжету. Проаналізовано лексичні та граматичні засоби творення образності в новелах письменника як виразні ознаки авторського ідіолекту. У дисертації конкретизовано місце творів малих епічних форм у літературному доробку митця зокрема та в українській літературі міжвоєнної доби загалом.

Item Type: Thesis (Doctoral)
Uncontrolled Keywords: Леонід Мосендз, новела, світоглядний націоналізм, вісниківський дискурс, вісниківський неоромантизм, ідіостиль, наративна стратегія.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 13 Nov 2019 06:45
Last Modified: 13 Nov 2019 06:45
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/28651

Actions (login required)

View Item View Item