Стан духовного здоров’я хворих людей та його зв’язок з медичними висновками про соматичне здоров’я на курорті

Савченко, Валентин Михайлович and Буряк, Ольга Юріївна and Харченко, Галина Дмитрівна and Полковенко, Ольга Володимирівна and Омері, Ірина Дмитрівна and Яценко, Світлана Петрівна (2019) Стан духовного здоров’я хворих людей та його зв’язок з медичними висновками про соматичне здоров’я на курорті Спортивна наука та здоров'я людини (1). pp. 109-120. ISSN 2664-2069

[thumbnail of V_Savchenko_O_Buriak_H_Kharchenko_et_al_SSHH_2019_1_FZFVS.pdf]
Preview
Text
V_Savchenko_O_Buriak_H_Kharchenko_et_al_SSHH_2019_1_FZFVS.pdf

Download (432kB) | Preview

Abstract

Мета дослідження – оцінити стан духовного здоров'я людей на санаторно-курортному етапі реабілітації, які страждають хронічними хворобами, і встановити його зв'язок з медичними характеристиками соматичного здоров'я. Матеріали та методи. 148 хворих, які страждали хронічними хвороби і надійшли лікуватися на кліматичний курорт. Вивчено біологічні, соціальні та загальномедичні характеристики, а також стан духовного здоров'я обстежених за допомогою спеціальної анкети. Результати. На курорті у 61.5% хворих, що страждали хронічними хворобами, виявлено неблагополучний стан (низький і середній рівні) духовного здоров'я. Стан духовності хронічно хворих людей в певній мірі залежить від стану їх соматичного здоров'я, на що вказувала наявність зв’язку (асоціацій) відповідей на ряд питань анкети, яка описувала духовне здоров'я, з медичними висновками і характеристиками. Відповіді на 13 питань запропонованої анкети 29 раз пов'язані з 14-а вивченими медичними характеристиками хворих. Відповіді на питання анкети частіше всього асоціювалися з наявністю у обстежених хвороб нервової системи (6 залежностей), частотою загострень основного захворювання (5 залежностей), кількістю уражених органів (3 залежності), наявністю онкологічних хвороб (3 залежності), тяжкістю стану хворого (3 залежності), тривалістю основного захворювання (2 залежності) та наявністю метаболічних порушень (2 залежності). Висновки. У 61.5% хворих, що страждали хронічними хворобами і прибули на курортне лікування, виявлено неблагополучний стан (низький і середній рівні) духовного здоров'я. Стан духовності хронічно хворих людей в певній мірі залежить від стану їх соматичного здоров'я. Проведення курортного лікування вимагає застосування програм формування та підтримки духовного здоров'я людини.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Людина; духовність; здоров'я; хвороба; курорт
Subjects: Статті у журналах > Наукові (входять до інших наукометричних баз, крім перерахованих, мають ISSN, DOI, індекс цитування)
Divisions: Факультет здоров’я, фізичного виховання і спорту > Кафедра фізичної терапії та ерготерапії
Depositing User: Професор Валентин Михайлович Савченко
Date Deposited: 20 Nov 2019 08:39
Last Modified: 20 Nov 2019 08:39
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/28866

Actions (login required)

View Item View Item