Ремінісценції вікторіанського «авангарду» в українському, польському та російському образотворчому мистецтві декадансу та символізму

Сосік, Ольга (2019) Ремінісценції вікторіанського «авангарду» в українському, польському та російському образотворчому мистецтві декадансу та символізму Українська культура : минуле, сучасне, шляхи розвитку (32). pp. 61-66.

[thumbnail of O_Sosik_UKMSSHR_32.pdf]
Preview
Text
O_Sosik_UKMSSHR_32.pdf

Download (381kB) | Preview

Abstract

У статті досліджено вплив англійського мистецтва вікторіанської доби на творчість представників українського, польського та російського мистецтва межі століть. Проаналізовано відмінності у втіленні декадентських й символістських тенденцій, які були характерні для кожної з зазначених країн. Зокрема, розглянуто стилістичні рецепції мистецтва руху прерафаелітів та графіки Обрі Бердслея у творах митців об’єднання «Мир искусства», польських і українських художників-символістів, а також роботах Вільгельма Котарбінського як єдиного представника декадансу в українському образотворчому мистецтві.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: декаданс; символізм; прерафаеліти; fin de siècle; Англія; Україна; Польща; Росія.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет образотворчого мистецтва і дизайну > Кафедра образотворчого мистецтва
Depositing User: Ольга Даніїлівна Сосік
Date Deposited: 15 Apr 2020 07:34
Last Modified: 15 Apr 2020 17:37
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/31226

Actions (login required)

View Item View Item