Соціально-педагогічна робота з жінками, які перебувають в конфлікті з законом

Суліцький, Вадим Володимирович and Магрюк, Вікторія Андріївна (2020) Соціально-педагогічна робота з жінками, які перебувають в конфлікті з законом In: Пріоритети розвитку педагогічних та психологічних наук у ХХІ столітті, 20-21 березня 2020 року, Одеса.

[thumbnail of V_Sulitskiy_V_Magryuk_IL_KUBG.pdf]
Preview
Text
V_Sulitskiy_V_Magryuk_IL_KUBG.pdf

Download (4MB) | Preview

Abstract

На сьогодні в Україні гостро постає питання вдосконалення соціально-педагогічної роботи в пенітенціарній службі, яку організують і проводять працівники соціально-виховного та психологічного відділу виправних колоній та слідчих ізоляторів. На жаль, зараз не достатньо приділяється уваги такому напряму діяльності, як зменшення випадків вчинення повторних злочинів, у тому числі, серед жінок. Вважається, що жінки більш агресивні та жорстокі під час вчинення особливо небезпечних, протиправних дій, що пов’язанні з насильством проти іншої людини. Їм притаманна підвищена емоційна чуттєвість, що призводить до виникнення різних конфліктних ситуацій, особливо через не сприйняття суспільством колишніх засуджених, під час їх повернення до соціуму після відбування, встановленого вироком суду, покарання. У суспільстві панує думка, що людина, яка побувала у місцях позбавлення волі, не змінюється та залишається соціонебезпечною. Треба зауважити, що відбування покарання у пенітенціарних закладах, сприяє формуванню у засуджених-жінок особливого кримінального мислення та способів захисної поведінки, що залишаються у них на дуже тривалий час, а у декого на все життя. Саме тому, в установах виконання покарань дуже важливо приділяти ретельну увагу соціально-педагогічній та психологічні роботі з жінками, які перебувають у конфлікті з законом, щоб запобігти або значно зменшити негативний вплив субкультурного кримінального середовища та зберегти у кожній з них загальнолюдські цінності, бажання виправитися, повернутися до соціуму, вести правослухняну поведінку, дотримуватися норм моралі та права, що існують у суспільстві.

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Uncontrolled Keywords: жінки; засуджені; конфлікт з законом; пенітенціарні заклади; ресоціалізація; соціально-педагогічна діяльність
Subjects: Наукові конференції > Міжнародні
Divisions: Інститути > Інститут людини > Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи
Depositing User: доцент Вадим Володимирович Суліцький
Date Deposited: 25 Jun 2020 06:17
Last Modified: 25 Jun 2020 06:17
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/31554

Actions (login required)

View Item View Item