Sarmaddeh-Atlantis of Bachmaner and Ukrainian literature

Васьків, Микола Степанович (2020) Sarmaddeh-Atlantis of Bachmaner and Ukrainian literature Адабиёт ва Санъат: Минбари эчодкорони Точикистон (Література і мистецтво: орган митців Таджкистану (29). pp. 14-16.

[thumbnail of M_Vaskiv_LM_2020_29_IZh.pdf]
Preview
Text
M_Vaskiv_LM_2020_29_IZh.pdf

Download (4MB) | Preview

Abstract

У статті дається порівняльний аналіз творчості таджицького письменника Бахманьйора (Бахманьйор Арабзода) з творчістю українських письменників Івана Чендея, Вячеслава Медведя, Олеся Гончара та ін. Кожен із цих авторів зображував буття людей в обмеженому локусі: Бахманьйор - у гірському таджицькому селі Сармаддеху, Чендей - у гірському закарпатському селі Забереж, Медвідь - у поліському містечку Кодня. Кожен письменник творить органічний і неповторний етно-культурний світ, який становить основу національної ментальності, але безповоротно відходить у небуття. Аналізовані твори також уписуються у широкий контекст світової літератури (Йокнапатофа В.Фолкнера, Макондо Ґ.Ґ. Маркеса).

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Bakhmnyor; Ivan Chendei; Vyacheslav Medvid; comparative studies; locus; chronotope; ethnicity; culture; nostalgia.
Subjects: Статті у журналах > Інші (не входять ні до фахових, ні до наукометричних баз)
Divisions: Інститути > Інститут журналістики > Кафедра журналістики та нових медіа
Depositing User: професор Микола Степанович Васьків
Date Deposited: 21 Dec 2020 07:39
Last Modified: 21 Dec 2020 07:39
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/32080

Actions (login required)

View Item View Item