Штрихи до соціокультурного портрету педагогів київський гімназій: Микола Володимирович Стороженко

Москаленко, Олександр Анатолійович (2021) Штрихи до соціокультурного портрету педагогів київський гімназій: Микола Володимирович Стороженко Грані (3). pp. 119-123.

[thumbnail of O_A_Moskalenko Shtruhu do portretu _M.Storozhenko .pdf] Text
O_A_Moskalenko Shtruhu do portretu _M.Storozhenko .pdf

Download (176kB)

Abstract

Авторське резюме. Досліджено життєвий шлях та педагогічну діяльність українського історика, громадського та освітнього діяча Миколи Володимировича Стороженка (1862-1942) в цілому, період його директорства у 1909-1919 рр. у Першій Київський гімназії. Відзначено, що як історик М. В. Стороженко сформувався в інтелектуально-культурному середовищі Київської документальної школи В. Б. Антоновича, під керівництвом якого успішно займався дослідженням історії України, був добре знайомий із багатьма представниками українських наукових та громадських кіл кінця ХІХ – початку ХХ ст., вів активне громадське життя як член Київської Археографічної Комісії, Історичного товариства Нестора-літописця, співробітник часописів «Киевская старина», «Исторический Вестник», «Русская Мысль», земський діяч на Пирятинщині, належав до діячів малоросійського дворянства консервативної орієнтації, які започаткували низку наукових, культурних, освітніх та громадських проектів, походив із старовинного старшинського роду, відомого із XVII ст. Обґрунтовано, що багатолітня педагогічно-адміністративна діяльність М. В. Стороженка сприяла тому, що він досконало із середини знав систему існування та фінансування середньої освіти, урядову політику Міністерства народної освіти як службовець і адміністратор, нагальні потреби гімназій і освітян.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Микола Володимирович Стороженко; педагог; історик; директор; Перша Київська гімназія; Київ; соціокультурний портрет
Subjects: Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Divisions: Фаховий коледж "Універсум" > Циклова комісія суспільних дисциплін і правознавства
Depositing User: Викладач Олександр Анатолійович Москаленко
Date Deposited: 05 May 2021 08:53
Last Modified: 05 May 2021 08:53
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/36237

Actions (login required)

View Item View Item