Звіт про науково-дослідну роботу НДЛ археології 2016-2021 рр. по плановій темі Давня історія України: суспільство та технології (за результатами археологічних досліджень)

Відейко, Михайло Юрійович and Гошко, Тетяна Юріївна and Рудь, Віталій Сергійович and Відейко, Марія Михайлівна and Зайцева, Ольга Вікторівна (2021) Звіт про науково-дослідну роботу НДЛ археології 2016-2021 рр. по плановій темі Давня історія України: суспільство та технології (за результатами археологічних досліджень) [Науково-дослідна експедиція]

[thumbnail of M_Videiko_Zvit_NDR_2016_2021_IFF.pdf] Text
M_Videiko_Zvit_NDR_2016_2021_IFF.pdf

Download (347kB)

Abstract

Звіт про НДР: 55 с. Об’єкт дослідження – суспільства та технології території України V-IV тис. до н.е., відомі за свідченнями археологічних досліджень. Мета роботи – на основі цілісного наукового аналізу отримати, впорядкувати та інтерпретувати джерела, пов’язані з розвитком давніх суспільств та технологій на території України та розробити і провести заходи стосовно освітнього та громадського використання результатів досліджень. Результати досліджень опубліковано, зокрема у вигляді Звітів про польові дослідження НДЛА за 2016-2020 рр., які розміщені у репозиторії Університету. Результати дослідження опубліковано у 55 друкованих наукових працях. Серед них 6 монографій, 7 статей у виданнях, індексованих у НМБ SCOPUS\WOS, 23 статті у виданнях категорії Б та індексованих у інших НМБ. Зроблено 43 доповіді на 38 конференціях, з яких 23 міжнародні. Інформацію про дослідження та їх результати опубліковано 6 науково-популярних книжках, атакож журнальних статтях, поширено через лекції, виступи на радіо і телебаченні, в соціальних мережах. Підготовано навчально-методичні матеріали із питань організації та проведення польових і камеральних археологічних досліджень пам’яток трипільської культури у формі наповнення електронного навчального курсу, який використано у навчальному процесі упродовж 2017-21 років. У 2020-21 рр. організовано навальну роботу включно з археологічною практикою у дистанційному форматі. Результати досліджень використано для подальшого вивчення давньої історії України, зокрема суспільства і розвитку технологій, проблеми поселень-протоміст трипільської культури. Проведено роботу з популяризації отриманих результатів різноманітними засобами, серед яких читання лекції, виступи на радіо та телебаченні і в соціальних мережах, написання науково-популярних статей та розділів і книжок, організація майстер-класів. Критично проаналізовано результати виконання планової теми по різним напрямкам з метою вдосконалення організації та проведення як дослідницького, так і навчального процесів у майбутньому.

Item Type: Науково-дослідна експедиція
Uncontrolled Keywords: суспільства; технології; суспільний розвиток; археологічні відомості; НДЛ археології
Subjects: Звіти за науковими проектами > Науково-дослідні експедиції
Divisions: Факультет суспільно-гуманітарних наук > Кафедра археології та давньої історії
Depositing User: д.і.н. Михайло Юрієвич Відейко
Date Deposited: 13 Dec 2021 13:37
Last Modified: 13 Dec 2021 14:01
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/39580

Actions (login required)

View Item View Item