Нарис шостий. Державні утворення ІV–ІХ ст. у історико-географічному ареалі України

Відейко, Михайло Юрійович and Смолій, Віктор (2021) Нарис шостий. Державні утворення ІV–ІХ ст. у історико-географічному ареалі України Колективна (три і більше авторів). Українська державність: історико-правничі нариси. Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса, Київ.

[thumbnail of M_Videiko_Rozdil_6_2021_IFF.pdf] Text
M_Videiko_Rozdil_6_2021_IFF.pdf

Download (1MB)

Abstract

Історія державотворення у історико-географічному ареалі України у IV-IX ст. тісно переплетена з історією кількох могутніх давніх держав — Римської імперії (Візантії), держави Аттіли та готських королівств, Тюркського та Хазарського каганатів, Арабського халіфату. Водночас з нашим краєм пов’язана історія становлення держав у слов’янських народів Європи, а також болгар, мадярів. Таким чином скласти уяву стосовно процесів державотворення у цьому ареалі можливо лише беручи до уваги усі політичні утворення, які так чи інакше мали відношення до перебігу подій. Після зникнення у другій половині V ст. гунського державного утворення та послаблення Римської імперії — і як наслідок втрати контролю над частиною провінцій місцеві племена і народи стали на шлях утворення власних держав. Драматичні події не оминули історико-географічний ареал України.

Item Type: Monograph (Колективна (три і більше авторів))
Uncontrolled Keywords: державні утворення ІV–ІХ ст.;історико-географічний ареал України; гуни; слов'яни; тюрки; араби; авари; мадяри; хазари; булгари; печеніги; варяги; Візантія; Русь; Київ
Subjects: Монографії > Видані в Україні
Divisions: Факультет суспільно-гуманітарних наук > Кафедра археології та давньої історії
Depositing User: д.і.н. Михайло Юрієвич Відейко
Date Deposited: 22 Dec 2021 08:25
Last Modified: 22 Dec 2021 08:25
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/39993

Actions (login required)

View Item View Item