Реалізація інструментально-виконавського досвіду студентів у концертній діяльності

Економова, Ольга Серафимівна and Гаркуша, Людмила Іванівна (2021) Реалізація інструментально-виконавського досвіду студентів у концертній діяльності Музичне мистецтво в освітологічному дискурсі (6). pp. 111-115.

[thumbnail of O_Ekonomova_L_Harkusha_RI-VDSYKD.pdf] Text
O_Ekonomova_L_Harkusha_RI-VDSYKD.pdf

Download (404kB)

Abstract

Стаття присвячена проблемі виховання у піаністів активного музикування в процесі їхньої виконавської діяльності. Висвітлено погляди визначних особистостей щодо вдосконалення виконавського рівня музиканта та художньо-естетичного розвитку суб’єктів навчання. Розглядається ставлення студентів до музично-творчої діяльності, сценічного виступу, який є найважливішою формою реалізації потреби музиканта у комунікації та адекватним способом залучення слухацької аудиторії до процесу спілкування з музичним мистецтвом. Висвітлено необхідні піаністичні навички, різні прийоми підготовки до концертного виступу і до самого процесу естрадного виконання твору. Враховуючи, що трудовою нивою вчителя-піаніста є насамперед художньо-просвітницька діяльність, основою якої завжди була й залишається здатність до спілкування, тому є необхідність докладніше зупинитися на комунікативних аспектах музичного виконавства. Зазначено, що формування культури професійно-педагогічного спілкування, набуття відповідного досвіду студентами може відбуватися за умов поширення міжособистісної взаємодії суб’єктів навчання, що стане запорукою високого рівня професійно-творчої виконавської майстерності майбутнього музиканта.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: мистецька освіта; формування музичного досвіду; виконавська майстерність; професійно-педагогічне та естрадне спілкування
Subjects: Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Divisions: Інститути > Інститут мистецтв > Кафедра інструментально-виконавської майстерності
Depositing User: Ольга Серафимівна Економова
Date Deposited: 06 Jun 2022 14:41
Last Modified: 06 Jun 2022 14:41
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/41226

Actions (login required)

View Item View Item