Algorithm of formation of writing skills in students with autism spectrum disorders

Скрипник, Тетяна Вікторівна and Таран, Оксана Петрівна and Мельник, Вероніка Миколаївна (2023) Algorithm of formation of writing skills in students with autism spectrum disorders Колективна (три і більше авторів). Correction and rehabilitation innovations: implementation of European experience : Scientific monograph. «Baltija Publishing», Латвія, Рига, Латвія.

[thumbnail of T_Skrypnyk_O_Taran_V_Melnyk_CRIIEE_KSIO.pdf] Text
T_Skrypnyk_O_Taran_V_Melnyk_CRIIEE_KSIO.pdf

Download (773kB)

Abstract

Стаття присвячена теоретичному аналізу науково-методичної літератури українських й зарубіжних вчених стосовно розвитку навичок письма в учнів з розладами аутистичного спектра. Визначена актуальність поданої теми, а саме: розвиток інклюзивного навчання, збільшення кількості школярів з аутизмом у поєднанні з недостатнім описом закономірностей їхнього писемного мовлення. Нами окреслено значення формування письма для успішного соціального життя людини, особливо для соціальної адаптації дітей шкільного віку з РАС. В статті представлено важливі аспекти становлення письма впроцесі мовленнєвого розвитку дитини з аутизмом від раннього віку й закономірний вплив на всі наступні етапи. Виокремлено обґрунтований перелік проблемних моментів оволодіння дітьми з аутизмом навичок письма, що починається з постнатального періоду та яскраво проявляється близько молодшого шкільного. Нами запропонована методика формування навичок письма в молодших школярів з аутизмом на основі окресленої інформації та висвітлено результати її застосування. Отримані показники детально описані в останньому параграфі статті, за якими можна побачити ефективність запропонованої формувальної методики.

Item Type: Monograph (Колективна (три і більше авторів))
Uncontrolled Keywords: autism spectrum disorders; written speech; inclusive education; primary school age; formation of written speech
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Монографії > Видані за кордоном (окрім країн СНД)
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет психології, соціальної роботи та спеціальної освіти > Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти
Depositing User: Викладач Вероніка Миколаївна Мельник
Date Deposited: 21 Aug 2023 11:34
Last Modified: 01 Dec 2023 10:26
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/45857

Actions (login required)

View Item View Item