Формування фахової компетентності майбутніх учителів музичного мистецтва у процесі диригентсько-хорової підготовки

Світайло, Світлана Валеріївна (2023) Формування фахової компетентності майбутніх учителів музичного мистецтва у процесі диригентсько-хорової підготовки Вісник науки та освіти "Наукові перспективи" (3(9)). с. 527-537. ISSN 2786-6165

[thumbnail of S_Svitailo_VNO_3.pdf] Текст
S_Svitailo_VNO_3.pdf - Опублікована версія

Download (826kB)
Офіційне посилання: http://perspectives.pp.ua/index.php/vno/issue/view...

Анотація

Розглянуто особливості формування фахової компетентності вчителя музичного мистецтва у процесі диригентсько- хорової підготовки, охарактеризовано компетентнісну концепцію освіти як практично орієнтовану, що забезпечує умови для набуття конкретних знань, умінь і навичок, а також здатностей результативно застосовувати їх у процесі професійної діяльності. Зазначено, що питання компетентнісної освіти актуалізовані в педагогічній науці і практиці новими умовами самореалізації сучасної людини, новим розумінням її професіоналізму, а її критерієм – рівень професійної компетентності як інтегральної якості спеціаліста. Розкрито особливості фахової компетентності майбутніх учителів музичного мистецтва і її формування у процесі диригентсько-хорової підготовки, зазначено, що, крім загальної педагогічної підготовки, вони набувають і фахових (хормейстерських) здатностей. Визначено її структуру, що співвідноситься з основними групами компетентностей: художньо- мистецькими (знання в галузі хорового мистецтва), методично- організаційними (здатності розвивати музичні здібності школярів засобами вокально-хорового співу), хормейстерськими (здатності опрацьовувати вокально-хорові твори у процесі їх розучування та виконання). Це зумовлено комплексним характером їхньої практичної діяльності, що потребує поєднувати власне педагогічні і хормейстерські виконавські складові, вимагаючи комплексного підходу до їх формування. Наголошено на необхідності збагачувати зміст навчальних дисциплін циклу диригентсько-хорової підготовки, розширювати практичний досвід хормейстерської роботи, на необхідності методичного забезпечення навчального процесу його шляхом впровадження спеціалізованих курсів з історії української хорової музики і методики роботи з дитячим хором.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: фахова компетентність; учитель музичного мистецтва; вокально-хорове виконавство; диригентсько-хорова підготовка.
Типологія: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет музичного мистецтва і хореографії > Кафедра академічного та естрадного вокалу
Користувач, що депонує: викладач Світлана Валеріївна Світайло
Дата внесення: 12 Жов 2023 07:19
Останні зміни: 12 Жов 2023 07:19
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/46370

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу