Дисертація - Український неореалізм: еволюція наукового і художнього дискурсу

Жигун, Сніжана Віталіївна (2016) Дисертація - Український неореалізм: еволюція наукового і художнього дискурсу Доктор thesis, Київський унверситет імені Бориса Грінченка.

[img]
Перегляд
Текст
дис.Жигун.pdf

Download (2MB) | Перегляд

Анотація

У дисертації досліджено художню систему українського неореалізму, який розглядається як течія модернізму, котра актуалізує реалістичний тип творчості. Обґрунтовується правомірність розгляду прозової творчості письменників «Ланки» як зразка неореалізму. На матеріалі художніх творів представників цієї літературної групи розкривається їхня поетично-стильова техніка і художній світ неореалізму. Зокрема, звуженість часопростору, психологізм, затінений наратор, гносеологічний та ідеологічний тип побудови оповіді трактуються як естетичні домінанти неореалізму. На підставі порівняння його художніх моделей та інших проявів реалістичного типу творчості в українській літературі ХХ ст. доводиться, що розвиток цієї течії модернізму було штучно перервано у 1930-х роках і його вплив на вітчизняну літературу лишився знач-ною мірою нереалізованим.

Тип елементу : Автореферат дисертації (Доктор)
Ключові слова: літературний напрям, літературна течія, неореалізм, реалізм, модернізм, реалістичний тип творчості, проза письменників літературного угрупування «Ланка».
Типологія: Дисертації
Підрозділи: НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Користувач, що депонує: Ганна Сало
Дата внесення: 08 Вер 2016 05:42
Останні зміни: 08 Вер 2016 05:42
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/14972

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу