Інтратекстові описи інтер’єру в англомовному художньому дискурсі (на матеріалі прозових творів ХІХ – ХХ ст.).

Бірюкова, Діана Валеріївна (2016) Інтратекстові описи інтер’єру в англомовному художньому дискурсі (на матеріалі прозових творів ХІХ – ХХ ст.). PhD thesis, Київський унверситет імені Бориса Грінченка.

[img]
Preview
Text
Дисертація_ Бірюкова.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Дисертаційну роботу присвячено вивченню когнітивних і комунікативних особливостей композиційно-мовленнєвої форми "опис інтер’єру", а також засобів її вербального оформлення у сучасній англійській мові. У роботі висвітлено роль і місце описів інтер’єру в англомовному художньому дискурсі, розроблено методику їх дослідження у межах когнітивно-комунікативної парадигми лінгвістики, виокремлено структурно-семантичні типи, схарактери¬зовано фреймову структуру цього інтратекстового фрагмента і окреслено його концептуальний простір у вимірах англійської лінгвокультури. З’ясовано шляхи і способи предикативної організації інтратекстових описів інтер’єру в термінах темпоральної, модальної та персональної сіток, виявлено алгоритм використання в них простих і складних синтаксичних структур, а також описано лінгвостилістичну специфіку їхнього мовного аранжування.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: опис інтер’єру, композиційно-мовленнєва форма, худож¬ній дискурс, когнітивно-комунікативна парадигма, структурно-семантичний тип, фрейм, концепт, предикативна організація, синтаксична структура, лінгво¬стилістика
Subjects: Дисертації
Divisions: НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 05 Sep 2016 12:59
Last Modified: 05 Sep 2016 12:59
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/14921

Actions (login required)

View Item View Item