Дисертація - Український неореалізм: еволюція наукового і художнього дискурсу

Жигун, Сніжана Віталіївна (2016) Дисертація - Український неореалізм: еволюція наукового і художнього дискурсу EngD thesis, Київський унверситет імені Бориса Грінченка.

[img]
Preview
Text
дис.Жигун.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

У дисертації досліджено художню систему українського неореалізму, який розглядається як течія модернізму, котра актуалізує реалістичний тип творчості. Обґрунтовується правомірність розгляду прозової творчості письменників «Ланки» як зразка неореалізму. На матеріалі художніх творів представників цієї літературної групи розкривається їхня поетично-стильова техніка і художній світ неореалізму. Зокрема, звуженість часопростору, психологізм, затінений наратор, гносеологічний та ідеологічний тип побудови оповіді трактуються як естетичні домінанти неореалізму. На підставі порівняння його художніх моделей та інших проявів реалістичного типу творчості в українській літературі ХХ ст. доводиться, що розвиток цієї течії модернізму було штучно перервано у 1930-х роках і його вплив на вітчизняну літературу лишився знач-ною мірою нереалізованим.

Item Type: Thesis (EngD)
Uncontrolled Keywords: літературний напрям, літературна течія, неореалізм, реалізм, модернізм, реалістичний тип творчості, проза письменників літературного угрупування «Ланка».
Subjects: Дисертації
Divisions: НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 08 Sep 2016 05:42
Last Modified: 08 Sep 2016 05:42
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/14972

Actions (login required)

View Item View Item