Дисертація - Формування соціокультурної компетентності учнів 8–9 класів у позакласній роботі з української мови

Александрова, Валентина Федорівна (2017) Дисертація - Формування соціокультурної компетентності учнів 8–9 класів у позакласній роботі з української мови PhD thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[img]
Preview
Text
Александрова.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Робота є теоретико-експериментальним дослідженням проблеми формування соціокультурної компетентності учнів 8–9 класів у позакласній роботі з української мови. У дослідженні розкрито сутність понять “позакласна робота”, “соціокультурна компетентність”, “соціокультурна компетентність учнів 8–9 класів”; обґрунтовано лінгводидактичні засади організації позакласної роботи з української мови, що дало змогу виокремити низку принципів, форм, методів, засобів, комплекс яких забезпечує продуктивне формування соціокультурної компетентності учнів 8–9 класів у позакласній роботі з української мови; визначено змістовий компонент позакласної роботи з української мови у 8–9 класах як мобільну, складну за структурою категорію, що тісно пов’язана з усім процесом навчання української мови учнів основної школи. Окреслені змістові сегменти позакласної роботи з української мови (мовознавчий та соціокультурний) сприяють збагаченню й розширенню знань учнів, розвивають їхні вміння і навички усного й писемного мовлення, творчі здібності. Розроблено методику формування соціокультурної компетентності учнів 8–9 класів, якою передбачено залучення учнів у процесі позакласної роботи з української мови до надбань національної культури, побуту, традицій, соціальних відносин, а відтак формування соціокультурної компетентності учнів 8–9 класів.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: позакласна робота, соціокультурна компетентність, методика формування соціокультурної компетентності в позакласній роботі, змістовий компонент (мовознавчий та соціокультурний) позакласної роботи.
Subjects: Дисертації
Divisions: НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 24 Oct 2017 16:20
Last Modified: 24 Oct 2017 16:20
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/20461

Actions (login required)

View Item View Item