Енциклопедія полону: український Aleksandrów

Срібняк, Ігор Володимирович (2018) Енциклопедія полону: український Aleksandrów Одноосібна. Międzynarodowy konsorcium naukowo-edukacyjny im. Luciena Febvra, Warszawa-Paryż.

[img]
Перегляд
Текст
I_Sribniak_Aleksandrów_2018_IFF.pdf

Download (2MB) | Перегляд

Анотація

У книзі аналізуються умови перебування та основні прояви культурно-освітньої діяльності інтернованих вояків-українців у таборі Александрів (Польща) у 1921 р. На основі використання широкого кола архівних джерел автором було зроблено висновок про те, що таборове повсякдення вояцтва було позначене значними труднощами. Встановлено зокрема, що в перші три місяці інтернування на території табору не підтримувалися належним чином чистота і порядок, що призвело до погіршення санітарно-епідеміологічного стану табору, спричинивши низку захворювань на тиф та інші інфекційні хвороби. Але поступово завдяки зусиллям польських та українських лікарів ситуація в таборі нормалізувалась. В Александрові була заснована ціла низка освітніх, культурно-мистецьких організацій, а також кооператив, що позитивно вплинуло на моральний дух вояцтва. Крім того, навчання в таборових школах, відвідування різноманітних освітніх курсів дозволяли всім бажаючим поповнити запас своїх знань, що було надзвичайно важливим в умовах еміграції з огляду на привнесення в життя інтернованих конструктивного змісту. Культурно-мистецькі організації, а також таборова преса досить успішно виконали надзвичайно важливу місію скріплення національної свідомості вояцтва та зміцнення їх морального духу, що значною мірою дозволило запобігти деструктивним процесам у середовищі інтернованих. Переважна більшість інтернованих українців була готова й надалі витримувати невигоди таборового існування, щиро вірячи в ідеали Української Народної Республіки та неминучість повалення більшовицької влади в Україні.

Тип елементу : Монографія (Одноосібна)
Додаткова інформація: Książka została przygotowana przy wsparciu Studiumu Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, który zainicjował w 2014 r. coroczną nagrodę im. Iwana Wyhowskiego (pod patronatem honorowym Prezydenta Polski), przyznawaną przez Kapitułę składającą się z przedstawicieli 25 wyższych uczelni oraz instytucij archiwalno-bibliotecznych Polski.
Ключові слова: інтерновані; табір; старшина; вояки; армія УНР; Александрів; Польща.
Типологія: Монографії > Видані за кордоном (окрім країн СНД)
Підрозділи: Факультети > Історико-філософський факультет > Кафедра всесвітньої історії
Користувач, що депонує: професор Ігор Володимирович Срібняк
Дата внесення: 11 Вер 2018 06:56
Останні зміни: 11 Вер 2018 08:48
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/24208

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу