Специфічні особливості дистанційної освіти за електронними навчальними курсами у ВНЗ України на матеріалі сертифікованого ЕНК «Країнознавство:Німецька мова»)

Шапочкіна, Ольга Володимирівна (2015) Специфічні особливості дистанційної освіти за електронними навчальними курсами у ВНЗ України на матеріалі сертифікованого ЕНК «Країнознавство:Німецька мова») Молодий вчений, 4 (2). с. 1-242. ISSN 2304-5809

[thumbnail of O_Shapochkina_MV_2_17.pdf]
Перегляд
Текст
O_Shapochkina_MV_2_17.pdf

Download (301kB) | Перегляд
Офіційне посилання: http://molodyvcheny.in.ua

Анотація

У статті досліджуються специфічні особливості дистанційної освіти за електронними навчальними курсами у вищих навчальних закладах України (на матеріалах сертифікованого ЕНК «Країнознавство: німецька мова»). Автором встановлено, що дистанційна університетська освіта України реалізується шляхом залучення студентів до навчання за електронними навчальними курсами з різних нормативних або додаткових дисциплін у межах формальної освіти. У межах дослідження виявлено проблеми формального підходу викладачів до створення електронних навчальних курсів, і, як наслідок, заниженої мотивації студенів стосовно дистанційного навчання. У статті окреслено структурні елементи авторського електронного курсу «Країнознавство: німецька мова» та обґрунтовано взаємозв’язок між змістовим наповненням презентованого електронного навчального курсу і стійкою мотивацією студенів до здійснення дистанційної університетської освіти. Зокрема виявлено, що для системного впровадження дистанційного навчання та ефективного його функціонування в університетах України необхідно запроваджувати низку заходів: з боку професорсько-викладацького складу – постійно діючі семінари з формування ІКТ-компетенцій викладачів, бар-кемпи з удосконалення і поглиблення навичок інтеграції інформаційних та педагогічних технологій у діяльності викладача, тренінги зі створення ЕНК, конкурси на кращі складові ЕНК, індивідуальне консультування викладачів; з боку студентів – систематичне удосконалення інформаційних компетентностей студентів у межах формальної університетської освіти та самоосвіти, залучення студентів до створення елементів ЕНК у тандемі із викладачами університету, анкетування студентів щодо якості ЕНК.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: дистанційна освіта; дистанційна університетська освіта; електронний навчальний курс; мотивація; компетентність; формальна університетська освіта; структурний елемент електронного навчального курсу
Типологія: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Наукові (входять до інших наукометричних баз, крім перерахованих, мають ISSN, DOI, індекс цитування)
Підрозділи: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Кафедра германської філології
Користувач, що депонує: доцент Ольга Володимирiвна Шапочкiна
Дата внесення: 25 Лист 2015 12:51
Останні зміни: 25 Лист 2015 12:51
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/11172

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу