Етапи психолого-педагогічного супроводу дітей з аутизмом в інклюзивному середовищі

Скрипник, Тетяна Вікторівна (2017) Етапи психолого-педагогічного супроводу дітей з аутизмом в інклюзивному середовищі І Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Інноваційні технології розвитку особистісно- професійної компетентності педагогів в умовах післядипломної освіти».

[thumbnail of T_Skrypnyk_EPPSDZVIS_KSPKIO_IL.pdf]
Preview
Text
T_Skrypnyk_EPPSDZVIS_KSPKIO_IL.pdf

Download (245kB) | Preview

Abstract

У статті йдеться про необхідність розбудови продуманого і відповідного психолого-педагогічного супроводу для дітей з особливими потребами (на прикладі дітей з аутизмом). Цей процес має відбуватися з опорою на міжнародний досвід і мати визначені послідовні етапи. Етапи супроводу охоплюють підготовку до зустрічі команди, головний зміст якої – міждисциплінарний аналіз розвитку дитини; формулювання довго- та короткотривалих цілей, складання Індивідуальної програми розвитку, визначення ролі кожного в узгодженій колегіальній роботі, моніторинг освітнього процесу дитини і коригування цілей. Важливим складником професійної допомоги аутичній дитині стають уміння фахівців підвищувати адаптивні можливості дитини та зменшувати стресогенність освітнього середовища.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: інклюзія; команда супроводу; аутизм; SMART-цілі;
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Наукові конференції > Всеукраїнські
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет психології, соціальної роботи та спеціальної освіти > Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти
Depositing User: Лаборант Ірина Ігорівна Пурська
Date Deposited: 02 Oct 2017 09:59
Last Modified: 02 Oct 2017 10:20
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/20270

Actions (login required)

View Item View Item