Символічний статус головних космогонічних образів в етногенезі українців

Ковальчук, Наталія Дмитрівна and Якубовська, Вєра (2017) Символічний статус головних космогонічних образів в етногенезі українців Гілея: науковий вісник, 125 (10). pp. 280-284. ISSN 2076-1554

[thumbnail of Гилея_125-split-merge.pdf]
Preview
Text
Гилея_125-split-merge.pdf

Download (772kB) | Preview

Abstract

Розглядається символічний статус головних космогонічних образів в етногенезі українців крізь призму образу світу, образу світового дерева та образів місяця, сонця і зірок, які мають універсально–культурне значення. У слов’янській міфології утворення світу будується на принципі агону, на дуалізмі сил космосу і хаосу, взаємодія яких спричиняє утворення світу. Істотна риса слов’янських космогонічних текстів полягає у тому, що дуалістична версія в її архаїчному статично–просторовому вираженні становить основну форму слов’янських космологічних оповідань. Сутність символу Світового Дерева полягає в просторому поділу світу на три прошарки: підземний, світ вищих сил та земний а часовий аспект Світового Дерева позначає перехід віл хаосу до гармонії. Трьом прошаркам світу, трьом координатам Світового Дерева відповідають іпостасі, що символізуються місяцем, сонцем і зірками.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: етногенез українців; космогонічні образи; образ світу; образ світового дерева; образ місяця; образ сонця; образ зірок.
Subjects: Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Divisions: Факультети > Історико-філософський факультет > Кафедра філософії
Depositing User: професор Наталія Дмитрівна Ковальчук
Date Deposited: 14 Dec 2017 07:42
Last Modified: 14 Dec 2017 07:42
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/22046

Actions (login required)

View Item View Item