Bandura art in the Dnipropetrovsk region: from amateurism to academic art

Чернета, Тетяна Олександрівна (2012) Bandura art in the Dnipropetrovsk region: from amateurism to academic art PhD thesis, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв.

[thumbnail of T_Cherneta_BMDVADA_2012_IM_KAEV.pdf]
Preview
Text
T_Cherneta_BMDVADA_2012_IM_KAEV.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

У дисертації досліджується бандурне мистецтво Дніпропетровщини, що включає творчість бандуристів-аматорів у сольному та ансамблевому жанрах, концерти місцевих та гастролюючих кобзарів і бандуристів, особливості інструментарію, бандурну освіту, фестивальну практику тощо. На основі аналізу архівних джерел, наукових та періодичних видань відтворено фактологічну картину подій кобзарського й бандурного життя регіону у ХХ ст., яка спростовує поширену думку про непопулярність бандурного мистецтва на теренах Дніпропетровської області у ХХ столітті. Дослідження процесу академізації бандурної освіти в спеціалізованих музичних навчальних закладах м. Дніпропетровська дозволило дійти висновку про існування самобутньої дніпропетровської регіональної школи гри на бандурі, заснованої на принципах київської академічної школи виконавства на народних інструментах, яка стала невід’ємною складовою бандурного мистецтва України. Видання адресоване фахівцям у галузі культурології, мистецтвознавства, музеєзнавства, органології, викладачам, аспірантам і студентам мистецьких закладів освіти, усім зацікавленим питаннями української культури.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: Dnipropetrovsk region; bandura art; kobza player; bandura player; amateurism; academical process; education; choir performance; festival
Subjects: Автореферати > Спецради у інших ВНЗ
Divisions: Факультет музичного мистецтва і хореографії > Кафедра академічного та естрадного вокалу
Depositing User: Тетяна Олександрівна Чернета
Date Deposited: 19 Dec 2017 07:41
Last Modified: 19 Dec 2017 07:41
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/22190

Actions (login required)

View Item View Item