Дисертація - Лексичні інновації в англомовному медійному дискурсі початку ХХІ століття: структурний і лінгвопрагматичний аспекти.

Чумак, Людмила Миколаївна (2018) Дисертація - Лексичні інновації в англомовному медійному дискурсі початку ХХІ століття: структурний і лінгвопрагматичний аспекти. Doctoral thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Чумак Л.М._ Дисертація.pdf]
Preview
Text
Чумак Л.М._ Дисертація.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Дисертаційне дослідження присвячено лексичним інноваціям в англомовному медійному дискурсі початку ХХІ століття, що розглядаються в структурному і лінгвопрагматичному аспектах. Проведено структурний і семантичний аналіз лексичних інновацій, що дало змогу визначити своєрідність співвіднесення нового слова з відповідним референтом, та виокремлено некомбіновані й комбіновані моделі утворення нових лексем, які розглянуто з позиції їх продуктивності та особливостей застосування на позначення референтів різних сфер. Процес продукування похідних слів за некомбінованими моделями, що репрезентовані морфологічними та моделями 20 скорочення, пов’язується з простими способами словотворення, коли твірна основа поєднується з елементарним за складом словотворчим засобом. Принцип утворення лексичних інновацій за комбінованими моделями втілено у двох основних групах – гомогенних, в основі яких поєднання генетично споріднених елементів і способів словотворення, та гетерогенних, які утворено поєднанням неспоріднених елементів та способів словотворення. Розглянуто роль лексичних інновацій у реалізації низки стратегій організації англомовного медійного дискурсу: привер

Item Type: Thesis (Doctoral)
Uncontrolled Keywords: лексична інновація, модель словотвірної деривації, медійний дискурс, стратегії, тактики.
Subjects: Дисертації
Divisions: НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 27 Nov 2018 08:53
Last Modified: 04 Dec 2018 07:50
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/24876

Actions (login required)

View Item View Item