Відгук офіційного опонента кандидата філологічних наук, доцент Якуби В.В. на дисертацію Чумак Л.М.

Чумак, Людмила Миколаївна (2018) Відгук офіційного опонента кандидата філологічних наук, доцент Якуби В.В. на дисертацію Чумак Л.М. Doctoral thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Відгук Якуба_Чумак(1).pdf]
Preview
Text
Відгук Якуба_Чумак(1).pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Дисертаційне дослідження присвячено лексичним інноваціям в англомовному медійному дискурсі початку ХХІ століття, що розглядаються в структурному і лінгвопрагматичному аспектах. Проведено структурний і семантичний аналіз лексичних інновацій, що дало змогу визначити своєрідність співвіднесення нового слова з відповідним референтом, та виокремлено некомбіновані й комбіновані моделі утворення нових лексем, які розглянуто з позиції їх продуктивності та особливостей застосування на позначення референтів різних сфер. Процес продукування похідних слів за некомбінованими моделями, що репрезентовані морфологічними та моделями скорочення, пов’язується з простими способами словотворення, коли твірна основа поєднується з елементарним за складом словотворчим засобом. Принцип утворення лексичних інновацій за комбінованими моделями втілено у двох основних групах – гомогенних, в основі яких поєднання генетично споріднених елементів і способів словотворення, та гетерогенних, які утворено поєднанням неспоріднених елементів та способів словотворення. Розглянуто роль лексичних інновацій у реалізації низки стратегій організації англомовного медійного дискурсу: привернення уваги, інформаційно-інтерпретаційної, оцінки, апеляції до потреб індивіда.

Item Type: Thesis (Doctoral)
Uncontrolled Keywords: лексична інновація, модель словотвірної деривації, медійний дискурс, стратегії, тактики.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 03 Dec 2018 16:07
Last Modified: 06 Dec 2018 17:19
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/25050

Actions (login required)

View Item View Item