Вивчення міжособистісних стосунків гравців командних видів спорту на прикладі футболу

Ляшенко, Валентина Миколаївна and Гнутова, Наталія Павлівна and Гацко, Олена Володимирівна (2019) Вивчення міжособистісних стосунків гравців командних видів спорту на прикладі футболу Спортивна наука та здоров'я людини (1(1)). pp. 34-40.

[thumbnail of V_Liashenko_N_Hnutova_O_Hatsko_MMK_FZFVS 1.pdf]
Preview
Text
V_Liashenko_N_Hnutova_O_Hatsko_MMK_FZFVS 1.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Існує кілька видів конформної поведінки. В одних випадках індивід, визнаючи правильність групових суджень, щиро погоджується з ними і розділяє їх. Усвідомлені і внутрішньо прийняті, вони тимчасово або постійно стають рисою його характеру. Конформну поведінку в даному випадку слід розцінювати як позитивну рису індивіда, який зумів оцінити вимоги групи і погодитися з ними. В інших випадках індивід проявляє конформізм при щонайменшій зміні думки групи. Найчастіше це властиво вкрай невпевненим у собі людям, які займають, як правило, низькі місця в ієрархічній структурі групи й потребують постійної підтримки через низьку самооцінку. Якщо думка групи з будь-якого питання розділяється і виникають два угруповання, така людина обов'язково буде там, де більшість, або з тими, хто на цей час при владі з її атрибутами. Ми усвідомлюємо, що у кожної людини є свої погляди, які вона не хоче змінювати, і далеко не завжди, навіть заради спільної мети, особистість здатна прийняти чужу думку і зробити те, з чим вона не згодна. До того ж, якщо спортсмен володіє підвищеною агресивністю, низькою емоційною стійкістю, завищеною самооцінкою та іншими особистісними якостями, що штовхають його на створення конфліктних ситуацій, – вони неминучі, якщо тільки його опонент не володіє протилежними якостями і спокійно та впевнено уникне непотрібного з'ясування відносин. У зв’язку з цим, питання конформності в командних видах спорту є досить актуальним.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: конформізм; конформність; міжособистісні стосунки; футбол
Subjects: Статті у журналах > Наукові (входять до інших наукометричних баз, крім перерахованих, мають ISSN, DOI, індекс цитування)
Divisions: Факультет здоров’я, фізичного виховання і спорту > Кафедра фізичного виховання і педагогіки спорту
Depositing User: Олена Гацко
Date Deposited: 10 May 2019 06:21
Last Modified: 10 May 2019 06:21
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/27321

Actions (login required)

View Item View Item