Ethical-political constructs of "collective misconduct" and "collective responsibility": experience of post-National Socialistic Germany

Купрій, Тетяна Георгіївна and Овсянкіна, Людмила Анатоліївна and Панасюк, Леонід Валерійович (2019) Ethical-political constructs of "collective misconduct" and "collective responsibility": experience of post-National Socialistic Germany Колективна (три і більше авторів). The actual problems of the World today: монографія. Sciemcee Publishing, London.

This is the latest version of this item.

[thumbnail of T_Kuprii_L_Ovsiankina_L_Panasiuk_APSS_IFF.pdf]
Preview
Text
T_Kuprii_L_Ovsiankina_L_Panasiuk_APSS_IFF.pdf

Download (565kB) | Preview

Abstract

У науковій публікації проаналізовано проблему провини людини у світі, яка перетворилася на одну з найактуальніших проблем філософського дискурсу ХХІ століття. На базі дослідження наслідків Другої Світової війни для німецької нації в цілому, з’ясовано, що колективна провина – явище складне та неоднозначне. Наголошується, що крім політичної провини завжди існує ще й метафізична, яка виникає внаслідок солідарності осіб та їхньої спільної відповідальності за несправедливість. Адже індивід завжди є свідком та учасником певної історичної ситуації, і саме в ній він розкриває свою сутність й одночасно пізнає самого себе. Увагу акцентовано на важливості зрозуміти причину, специфіку та своєрідність прийняття певного рішення як окремого індивіда, так і цілої нації, що є вкрай складним питанням. Проаналізовано складний механізм невизнання німецькою нацією власної відповідальності за нацизм і формування протилежного образу слабкої жертви маніпуляцій. Доведено, що сучасні філософські уявлення допомагають критично й системно осмислити історичну та політичну дійсність у діалектичній єдності та різноманітності усіх сфер, зв’язків та відносин життєдіяльності людини.

Item Type: Monograph (Колективна (три і більше авторів))
Uncontrolled Keywords: колективна провина; колективна відповідальність; постнацистська Німеччина
Subjects: Монографії > Видані за кордоном (окрім країн СНД)
Divisions: Факультет суспільно-гуманітарних наук > Кафедра історії України
Depositing User: Тетяна Георгіївна Купрій
Date Deposited: 14 Jun 2019 07:02
Last Modified: 14 Jun 2019 07:02
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/27617

Available Versions of this Item

Actions (login required)

View Item View Item