Рівень обізнаності студентів-першокурсників щодо застосування анаболічних стероїдів спортсменами

Неведомська, Євгенія Олексіївна and Буко, Анастасія Янівна (2020) Рівень обізнаності студентів-першокурсників щодо застосування анаболічних стероїдів спортсменами Збірник тез ІІІ Молодіжної науково-практичної конференції з міжнародною участю «Молодий вчений: сучасні тенденції формування та збереження здоров’я людини» 19-20 червня 2020 року, м. Харків.. pp. 4-7.

[thumbnail of Неведомська Буко Збірник тез конф.19-20 червня 2020.pdf]
Preview
Text
Неведомська Буко Збірник тез конф.19-20 червня 2020.pdf

Download (747kB) | Preview

Abstract

Анаболічні стероїди, яких сьогодні налічують понад тридцяти природних і синтетичних похідних тестостерону (чоловічого статевого гормону), стали відомими у світі у тридцятих роках ХХ століття. Тоді передбачалося, що ці речовини будуть використовуватися виключно в медичних цілях, однак їх стали застосовувати у спорті зовсім з іншою метою. На сьогодні відомо понад десяти найменувань анаболічних стероїдів, які використовують спортсмени. За статистикою 80 – 90% професійних спортсменів, що займаються бодібілдингом, важкою атлетикою, пауерліфтингом, застосовують анаболічні стероїди. Від 30 до 60% аматорів, що тренуються у фітнес – клубах, також вживають анаболіки. Безліч Інтернет сайтів повідомляють про швидкий позитивний вплив стероїдів на розвиток м’язової тканини та посилення статевого потягу, але практично немає інформації про серйозні негативні ефекти. Метою дослідження було встановлення рівня обізнаності студентів-першокурсників Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту Київського університету імені Бориса Грінченка щодо застосування анаболічних стероїдів спортсменами.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: стероїди; анаболічні стероїди; статеві гормони; тестостерон
Subjects: Наукові конференції > Міжнародні
Divisions: Факультети > Факультет здоров’я, фізичного виховання і спорту > Кафедра фізичної реабілітації та біокінезіології
Depositing User: Доцент Євгенія Олексіївна Неведомська
Date Deposited: 22 Jun 2020 14:56
Last Modified: 22 Jun 2020 14:56
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/31538

Actions (login required)

View Item View Item