Дисертація - Олена Апанович у науковому та громадському житті України другої половини ХХ ст.

Савченко, Світлана Володимирівна (2020) Дисертація - Олена Апанович у науковому та громадському житті України другої половини ХХ ст. Doctoral thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Дисертація_Текст_Савченко_2020_06_15_остан.pdf]
Preview
Text
Дисертація_Текст_Савченко_2020_06_15_остан.pdf

Download (3MB) | Preview

Abstract

Дисертація присвячена актуальній для української біографістики темі: комплексному висвітленню життєвого шляху і дослідженню наукової, архівної та громадської діяльності Олени Апанович. Дослідження дало змогу виділити основні етапи життя, прослідкувати еволюцію світогляду, уточнити наявну в українській історіографії періодизацію наукової діяльності О. Апанович. Вона зробила вагомий внесок в історію та джерелознавство українського козацтва, 14 вивчення козацького літописання та рукописної книги, дослідження біографії В.І Вернадського, відродила маргіналістику. Працюючи в академічному Інституті історії України, вчена стала важливим суб’єктом трансформацій в історичній науці і громадському житті України другої половини ХХ ст. Її наукова та громадська праця з історії і пам’яток українського козацтва давала поштовх до зростання національної самосвідомості в Україні. Про це свідчить її участь у проєкті заповідника на Хортиці. Вивчення архівної діяльності Олени Апанович показало, що вона провадила значну роботу з упорядкування та публікації документальних фондів ЦДІА УРСР та відділу рукописів ЦНБ АН УРСР. Була активною і в жіночому русі у 1990 рр. Плідною була праця О. Апанович як керівника секції історичних пам’яток Київської організації УТОПІК.

Item Type: Thesis (Doctoral)
Uncontrolled Keywords: Олена Апанович, історик, наукова діяльність, громадська діяльність, історія українського козацтва, збереження пам’яток, радянський / пострадянський учений.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Дисертації
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 05 Oct 2020 06:38
Last Modified: 10 Jan 2022 08:03
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/31957

Actions (login required)

View Item View Item