Концепт theatrum mundi в наукових есеях Віктора Петрова

Козлов, Роман Анатолійович (2020) Концепт theatrum mundi в наукових есеях Віктора Петрова Колективна (три і більше авторів). Віктор Петров. Мапування творчости письменника: monograph. Universitas, Краків.

[thumbnail of R_Kozlov.pdf] Image
R_Kozlov.pdf - Published Version

Download (4MB)

Abstract

Концепт theatrum mundi сформульований у 12 ст., але його коріння — в античній філософії. Від 1920-х рр. митці та філософи (Б. Брехт, С. Беккет, А. Арто, Ж. Бодріяр, ситуціоністи) повертають до нього увагу. Становлення наукової есеїстики В. Петрова припадає саме на період глобальних суспільних змін у Європі. Філософ не раз роздумує над складниками цього концепту: грою, роллю, маскою; задумом, провидінням, фатумом; сценою, межею, ілюзією. Варто простежити за розвитком концепту «світ як театр» у цій частині спадку В. Петрова, його структурою та змістом. Проводити дослідження слід, дотримуючись хронологічного підходу та враховуючи ускладнення структури концепту. Відправною точкою для розгортання цього концепту в науковій есеїстиці В. Петрова може бути філософію бароко, зокрема спадок Г. Сковороди. Але у пізніших творах періоду МУРу філософ прикладає концепт theatrum mundi до своєї сучасності та сучасників. Таким чином, діапазон творів, де цей концепт розгортається, є дуже широким: від літературних рецензій до філософських етюдів.

Item Type: Monograph (Колективна (три і більше авторів))
Uncontrolled Keywords: theatrum mundi; наукова есеїстика; концепт; В. Петров (Бер)
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Монографії > Видані за кордоном (окрім країн СНД)
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет української філології, культури і мистецтва > Кафедра української літератури, компаративістики і грінченкознавства
Depositing User: доцент Роман Анатолійович Козлов
Date Deposited: 12 Apr 2021 06:22
Last Modified: 12 Apr 2021 06:22
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/35546

Actions (login required)

View Item View Item