Значення декорування текстильних матеріалів у створенні художнього образу костюму межі ХХ – ХХІ ст.: історіографічний аспект

Білякович, Ліана Миколаївна and Пенчук, Олександра (2019) Значення декорування текстильних матеріалів у створенні художнього образу костюму межі ХХ – ХХІ ст.: історіографічний аспект Вісник Львівської національної академії мистецтв (39). pp. 181-198.

[thumbnail of Biliakovych_L_Penchyk_O_ICVDGO_IM_KD.pdf] Text
Biliakovych_L_Penchyk_O_ICVDGO_IM_KD.pdf

Download (255kB)

Abstract

У статті розглядаються вітчизняні та зарубіжні наукові публікації, які розкривають образність декорування тканин у дизайні одягу кінця ХХ – початку ХХІ ст. Проводиться їх систематизація та аналіз, визначені проблеми, які потребують подальшого вивчення, узагальнення або ж деталізації. Незважаючи на велику кількість праць, присвячених дизайну одягу та декоруванню тканин на межі тисячоліть, лише незначна частина науковців торкається теми творчого симбіозу художнього текстилю з моделюванням, попри зауважені дослідниками високий естетичний рівень таких експериментів, індивідуалізацію творчого методу та перспективність авторських знахідок. Відзначено, що мистецтвознавчий аспект образної мови сучасного костюму розглядається фраґментарно, акцент часто робиться на етнографічній та технологічних складових процесу формотворення. У статті пропонується комплексний історіографічний аналіз інтерпретації в науковій літературі образних знахідок українських і закордонних дизайнерів, які звертаються до різноманітних традиційних і нових способів декорування текстилю, таким чином створюючи так звані «канони» у галузі дизайну одягу.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: декорування тканин; образ; дизайн одягу межі ХХ – ХХІ ст.; історіографія
Subjects: Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Divisions: Факультет образотворчого мистецтва і дизайну > Кафедра дизайну
Depositing User: професор Ліана Миколаївна Білякович
Date Deposited: 13 Dec 2021 07:54
Last Modified: 13 Dec 2021 07:54
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/39519

Actions (login required)

View Item View Item