Mythological beings of the works of kyivan rus goldsmith in the modern decorative and applied and fine arts of Ukraine

Столяр, Максим Сергійович and Соломко, Ірина Петрівна and Опанасюк, Олександр Петрович (2022) Mythological beings of the works of kyivan rus goldsmith in the modern decorative and applied and fine arts of Ukraine Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 1 (54). pp. 109-116. ISSN 2308-4855

[thumbnail of M_STOLIAR_I_SOLOMKO_O_OPANASIUK_APHN.pdf] Text
M_STOLIAR_I_SOLOMKO_O_OPANASIUK_APHN.pdf

Download (476kB)

Abstract

Дослідження присвячене мистецтвознавчому осмисленню зображень міфологічних істот на ювелірних виробах княжого Києва Х – першої половини ХІІІ ст. та їх рефлексії у сучасному декоративно-прикладному та образотворчому мистецтві України. Окреслено інформацію про історичні передумови виникнення традицій застосування образів міфологічних істот у києворуському декоративно-прикладному мистецтві. Висвітлено творчість сучасних українських художників-майстрів, що у своїй творчості звертаються до міфів і легенд наших пращурів. Визначено потребу відродження києворуських культурно-мистецьких традицій. Наведено приклади трансформації художніх образів Київської Руси у сучасному декоративно-прикладному мистецтві. Виконано порівняльний аналіз середньовічної практики застосування образів міфічних істот з поглядами сучасних художників-майстрів. Розглянуто художні особливості призначення окремих творів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Окреслені основні різновиди експонатів. Уточнені технічні особливості виконання творів, їх специфічні художньо-образні ознаки. Результати дослідження показали, що ювелірні вироби княжого Києва, зокрема, міфологічні істоти, що на них зображені, досі викликають неабиякий інтерес у майстрів сучасного образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, зокрема ювелірного. Пропонується використовувати матеріали даного дослідження в процесі створення нових ексклюзивних колекцій, наприклад, ювелірних творів з гарячою емаллю, філігранню, зернистістю, гравіюванням і чорнінням, а також творів образотворчого мистецтва. Що сприятиме популяризації культурної та мистецької спадщини України в світі. У дослідженні використано історико-культурний та художньо-проектний підходи у поєднанні з порівняльним та презентаційним методами.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: mythical creatures; virgin birds; simargle; griffins; Princely Kyiv; decorative and applied art; modern fine art of Ukraine.
Subjects: Статті у наукометричних базах > Index Copernicus
Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Divisions: Факультет образотворчого мистецтва і дизайну > Кафедра образотворчого мистецтва
Depositing User: Анна Миколаївна Гунька
Date Deposited: 17 Oct 2022 14:41
Last Modified: 17 Oct 2022 14:41
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/41985

Actions (login required)

View Item View Item