Аналіз виступів збірної команди України з вільної боротьби на чемпіонатах світу та Європи U23

Латишев, Микола Вікторович та Гаврилова, Наталія Григорівна та Лахтадир, Олена Володимирівна та Поляничко, Олена Миколаївна та Лень, Юрій Олександрович (2023) Аналіз виступів збірної команди України з вільної боротьби на чемпіонатах світу та Європи U23 Єдиноборства (3(29)). с. 39-49. ISSN 2523-4196

[thumbnail of M_Latyshev_N_Havrylova_O_Lakhtadyr_Y_Len_O_Polianychko_FZFVS.pdf] Текст
M_Latyshev_N_Havrylova_O_Lakhtadyr_Y_Len_O_Polianychko_FZFVS.pdf - Опублікована версія

Download (755kB)

Анотація

Анотація. Мета: проаналізувати виступи збірної команди України з вільної боротьби на чемпіонатах світу та Європи U23. Матеріал та методи. У дослідженні використовувалися наступні методи: аналіз науково-методичної літератури та джерел Інтернет, аналіз змагальної діяльності, методи математичної статистики. Проаналізовано виступи спортсменів збірної команди України на всіх чемпіонатах світу та Європи U23 з вільної боротьби. За час проведення міжнародних змагань з вікової категорії U23 відбулося сім чемпіонатів Європи (з 2015 по 2023 роки) та п’ять чемпіонатів світу (з 2017 по 2022 роки). За цей час 64 спортсмени збірної команди України прийняли участь на чемпіонатах Європи U23 та 48 спортсменів на чемпіонатах світу U23. Розглядались наступні показники: зайняте місце, кількість спортсменів та рік виступу. Результати: загальна кількість призерів на чемпіонатах Європи U23 складає 20 (31,3 %) спортсменів, з них перше посіли 4 (6,3 %) спортсмени, друге місце – 6 (9,4 %) спортсменів та трете місце – 10 (15,6 %) спортсменів. В той же час, значна кількість спортсменів посіла п’яте місце (19 спортсменів або 29,7 %). З сьомого до дев’ятого місця посіли 12 спортсменів, що складає 18,8 % від загальної кількості. Десяте місце та нижче зайняло 13 спортсменів (або 20,3 %), що складає також значну частку від загальної кількості і говорить про високу конкуренцію. Згідно з проаналізованою інформацією, на чемпіонатах світу U23 з вільної боротьби з 48 атлетів збірної команди України тільки один спортсмен зайняв перше місце, це складає 2,1 % від загальної кількості. 12 спортсменів, які зайняли третє місце, складають 25,0 % від загальної кількості спортсменів. Спортсменів, які посіли п’яті та сьомі місця складають також 25,0 % від загальної кількості. Це також перспективні спортсмени, які були близькі до здобуття призових місць. 3 спортсмена на восьмому місці складають 6,25 % від загальної кількості спортсменів, а 4 спортсмени на дев’ятому місці складають 8,33 %. Нарешті, 16 спортсменів, які зайняли десяте місце та нижче, складають 33,33 % від загальної кількості спортсменів. Висновки. Збірна команда України з вільної боротьби на міжнародних змаганнях U23 має стабільні результати, спортсмени завжди посідали призові місця на всіх континентальних та світових чемпіонатах. Аналіз показав що, відсоток призерів від загальної кількості спортсменів, які приймали участь може коливатися в залежності від підготовки та виступів команди на конкретному турнірі. Так відсоток призерів на чемпіонатах коливався в межах від 25,0 % до 40,0 %, в той час як на чемпіонатах світу від 20,0 % до 40,0 %.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: вільна боротьба; чемпіонат; результат; Україна; U23.
Типологія: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет здоров’я, фізичного виховання і спорту > Кафедра спорту та фітнесу
Користувач, що депонує: доцент Олена Миколаївна Поляничко
Дата внесення: 06 Жов 2023 11:32
Останні зміни: 06 Жов 2023 11:32