Трансформація діяльності університетських аналітичних центрів у контексті викликів

Желанова, Вікторія В'ячеславівна and Крижановська, В. (2023) Трансформація діяльності університетських аналітичних центрів у контексті викликів Педагогічна освіта: теорія і практика. Психологія. Педагогіка, 40 (2). pp. 13-18. ISSN 2311-2409 (Print), 2412-2009 (Online)

[thumbnail of Zhelanova V. Kryzhanovska V._POTPPP_40_2023.pdf] Text
Zhelanova V. Kryzhanovska V._POTPPP_40_2023.pdf

Download (494kB)

Abstract

Актуальність поданої статті зумовлена глобалізаційністю та трансгресивністю сучасного суспільства, що об’єктивно стимулюють виникнення нових інтелектуальних викликів, які вимагають швидкого та якісного реагування на них певних державних інституцій. Метою статті є висвітлення діяльності вітчизняних аналітичних центрів у контексті викликів сьогодення. Завдання полягають у визначенні сутності, типів та функцій аналітитчних центрів; у розкритті специфіки університетських аналітичних центрів. У статті констатовано, що аналітичні центри є суттєвою складовою вітчизняної науки, що розвивається в таких напрямах, як-от: ресурси та інфраструктура; кадровий потенціал; міжнародна співпраця; вплив політики. З’ясовано, що університетські аналітичні центри є установами, діяльність яких присвячена аналізу державної освітньої політики за підтримки університету, що має свою місію, завдання, структуру роботи та реалізує певні напрями науково-аналітичної діяльності. Представлено перелік найбільш відомих вітчизняних університетських аналітичних центрів та пріоритетні напрями їх роботи, що пов’язані з аналітикою державної освітньої політики, соціальний-психологічної, економічної, культурної та інформаційної політики, інформаційної безпеки, протидії корупції тощо. Доведено, що у сучасний період аналітика та дослідження аналітичних центрів більшою мірою зосереджена на різних аспектах змін у законодавстві, політиці, відновлення та надолуження втрат під час війни. При цьому акцентовано на загостренні проблем розвитку університетських фабрик думок, серед яких виокремлюються недостатнє фінансування; ускладнення в комунікації та співпраці аналітичних центрів та органів влади; обмеження взаємодії аналітичних центрів з бізнесом; недостатня кількість аналітичних центрів. Представлено позиції науковців щодо розв’язання та мінімізації окреслених проблем у засіб інституціоналізації ринку аналітичних центрів; посилення співпраці; підвищення рівня прозорості; розробки інструментів оцінки діяльності; збільшення кількості аналітичних центрів тощо.

Item Type: Article
Additional Information: DOI:10.28925/2311-2409.2023.40
Uncontrolled Keywords: аналітичні центри; університетські аналітичні центри; типи аналітитчних центрів; функції аналітичних центрів; проблеми розвитку університетських аналітичних центрів
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет педагогічної освіти > Кафедра освітології та психолого-педагогічних наук
Depositing User: Тамара Ростовцева
Date Deposited: 15 Jan 2024 06:20
Last Modified: 15 Jan 2024 06:20
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/48387

Actions (login required)

View Item View Item