Мистецтво на захисті України (до творчості Олександра Лихошерста)

Волгін, Юрій Євгенович (2024) Мистецтво на захисті України (до творчості Олександра Лихошерста) Арт-простір, 1 (4). с. 250-264. ISSN 2519-4135

[thumbnail of Yu_Volgin.pdf] Текст
Yu_Volgin.pdf

Download (839kB)
Офіційне посилання: https://art-space.kubg.edu.ua/index.php/journal/is...

Анотація

Устатті розглянуто вплив сучасного народного мистецтва на формування патріотичних настроїв та психологічної підтримки бійців Збройних сил України, на коріння та походження народного мистецтва у боротьбі за незалежність Українина прикладі творчості художника Олександра Лихошерста.Сьогоднішня культурно-мистецька арена є дуже неоднорідним явищем –домінанти художніх процесів різко змістились. Військовий стан, воєнні дії держависпонукали творчу спільноту змінити систему цінностей –перелаштуватися на іншу сюжетику, образний ряд. Домінує агітаційне мистецтво –щоденна реальність диктує творчим особистостям необхідність шукати шляхи психологічної підтримки тих,хто боронить кордини держави з кінця лютого 2022 р.Завданням дослідження є можливість позиціонування мистецтва на прискорення перемоги України у війні з російськими загарбниками, розгляд мистецтва як методу підйомупатріотичних настроїв населення, на агітацію, моральнупідтримку українських воїнів, що аналізується на прикладіробіт київського художника-живописця Олександра Лихошерста. Акцентовано зміни домінант у культурно-митсецькому полі сучасної України, причиною яких є військова агресія. Акцентовано війну як причину кардинальної зміни сюжетного ряду творчості українських художників. Висвітлено провідні характеристики творчості Олександра Лихошерста, дано стислий екскурс у становлення його творчого шляху. Наведені окремі приклади творчості митця, характеризовано вплив тих феноменів, які мали значення для формування його творчої мови. Акцентовано сюжети, образи, принципи створення основних композицій, що мають попит у середовищі воїнів, що є основними замовниками ообіт худооржника. Проведено паралелі з творчістю митців, що вплинули на формування стилістики творчості живописця. Народна картина, наїв позиціоновані як домінуючі явища, на яких плекав своє мистецтво О. Лихошерст.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: народне мистецтво; наївне мистецтво; народна картина; агітаційне мистецтво; Олександр Лихошерст
Типологія: Статті у періодичних виданнях > Статті у періодичних наукових виданнях Університету, які не включені до затвердженого Переліку МОН України (не входять до категорії Б)
Підрозділи: Факультет образотворчого мистецтва і дизайну > Кафедра дизайну
Користувач, що депонує: Юлія Вікторівна Романенкова
Дата внесення: 06 Трав 2024 08:28
Останні зміни: 06 Трав 2024 08:28
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/48881

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу