Ефективні підходи до навчання англомовної лексики майбутніх журналістів у контексті їх професійної підготовки

Ольшанський, Дмитро Валентинович (2024) Ефективні підходи до навчання англомовної лексики майбутніх журналістів у контексті їх професійної підготовки Acta Paedagogiсa Volynienses (1(24)). с. 99-105. ISSN 2786-4693

[thumbnail of D_Olshanskyi_APV_1(24)_FRGF.pdf] Текст
D_Olshanskyi_APV_1(24)_FRGF.pdf

Download (696kB)
Офіційне посилання: http://journals.vnu.volyn.ua/index.php/pedagogy/is...

Анотація

У статті висвітлено проблему визначення ефективних підходів до навчання англомовної лексики майбутніх журналістів у навчальному процесі з англійської мови на терені професійної підготовки фахівців. Зокрема, автором обґрунтовано теоретичні основи та умови практичної реалізації ефективної методики навчання англомовної лексики студентів, у тому числі спеціальної лексики та термінології за професійним спрямуванням. Серед цих умов теоретично обґрунтовано використання різних видів читання, зокрема, академічної та фахової літератури для збагачення пасивного словникового запасу; аргументовано потребу в ознайомленні студентів зі словами-реаліями, власними назвами, які можуть представляти певні вимовні труднощі для студентів. Визнається необхідність створення ключового термінологічного мінімуму, який відображає специфіку спеціальності, на фоні переважного використання стилістично нейтральних лексичних одиниць для повсякденного або професійного вжитку. Запропоновано використання вправ та завдань для використання лексичних одиниць у професійному контексті для надійного засвоєння студентами граматичних особливостей контекстуального використання лексичних одиниць. З метою підготовки майбутніх журналістів до здійснення професійного писемного мовлення аргументується необхідність використання докомунікативних підготовчих вправ, які слугують кращому засвоєнню орфографічної форми лексичних одиниць студентами. Автор підтверджує положення про доцільність організації поетапного засвоєння лексичного матеріалу, використання різних видів вправ, у тому числі мовленнєвих вправ і завдань на основі спеціально змодельованих проблемних ситуацій професійного спілкування. У статті наголошується на потребі врахування у процесі відбору лексичного матеріалу мовних та стилістичних особливостей різних тематичних напрямів та сфер спілкування, зокрема, друкованих та електронних ресурсів ЗМІ. Обґрунтовано запровадження тестового контролю для комбінованої перевірки рівня студентами засвоєння граматики, лексики та мовленнєвих умінь з дотриманням чинних принципів організації об’єктивного тестування.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: навчання англомовної лексики; професійна підготовка журналістів; англійська мова за професійним спрямуванням; методичні підходи до навчання лексичного матеріалу; етапи навчання лексики.
Типологія: Статті у базах даних > Index Copernicus
Статті у періодичних виданнях > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Факультет романо-германської філології > Кафедра англійської мови та комунікації
Користувач, що депонує: доцент Дмитро Валентинович Ольшанський
Дата внесення: 09 Трав 2024 07:23
Останні зміни: 09 Трав 2024 07:23
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/48911

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу