Застосування новітньої конструкції комбінованої адсорберно-відстійної структури при очищенні (дезактивації) рідких радіоактивних відходів (РРВ)

Марісик, С. та Мацелюк, Є. та Чарний, Д. та Забулонов, Ю.Л. та Носенко, Тетяна Іванівна та Пугач, О. та Рудоман, М. (2024) Застосування новітньої конструкції комбінованої адсорберно-відстійної структури при очищенні (дезактивації) рідких радіоактивних відходів (РРВ) In: Поводження з рідкими радіоактивними відходами: український контекст LWRT 2022, 30 червня 2022 р., онлайн.

[thumbnail of T_Nosenko_S_Marisyk_Y_Matselyuk_ta_in_ LWRT 2022_Springer_FITM.pdf] Текст
T_Nosenko_S_Marisyk_Y_Matselyuk_ta_in_ LWRT 2022_Springer_FITM.pdf

Download (578kB)
Офіційне посилання: https://link.springer.com/book/10.1007/978-3-031-5...

Анотація

В умовах сучасного прогресуючого забруднення рідиною радіоактивних відходів (РРВ), а також неефективне очищення РРВ з використанням існуючої води технологій лікування, важливо дослідити та обґрунтувати застосування для утримання специфічних забруднюючих речовин, зокрема іонів важких металів і радіонуклідів, з використанням сорбційнихматеріалів.Один з параметрів, що впливає на ефективність сорбентів це швидкість їх осідання. Відстоювання сорбенту у відстійниках відбувається під час безперервний рух води з низькою швидкістю і рівномірний розподіл по всій поверхні обсяг очисної споруди від входу до виходу. Експерименти спрямована на обґрунтування конструктивно-технологічних параметрів універсалу структура здатна однаково ефективно працювати з сорбентами в різних агрегатні стани. Характеризується процес осадження сорбенту у воді кінетика седиментації конгломератів флокулянту сорбенту. Ці процеси відображаються у вигляді графіків кінетики седиментації. Використаний експеримент порошкоподібного бентоніту і розчину фероціаніду міді, що складається з жовтої солі крові і мідного купоросу в заданому співвідношенні. Віртуальна повномасштабна просторова модель в якості конструкції використано опромінювач-адсорбер. Під час дослідження визначено гідравлічний розмір бентонітового порошку глини, ефективність конструкції відстійника зі звичайними і модернізованими тонкошаровими модулями встановлено, і досягнуто збільшення площі осадконакопичення. Використання віртуальні моделі седиментації бентонітових і цеолітових порошкових глин і міді ціаноферату дозволило обґрунтувати оптимальну конструкцію освітлювача-адсорбера для стабільного та ефективного осадження сорбенту.

Тип елементу : Доповідь на конференції чи семінарі (Тези)
Ключові слова: Water purification structures; Water preparation; Bentonite;Illuminator-adsorber; Hydraulic size; Suspended particles; Sorbent; Liquid radioactive wastes.
Типологія: Наукові конференції > Міжнародні
Підрозділи: Факультет інформаційних технологій та математики > Кафедра комп'ютерних наук
Користувач, що депонує: доцент Тетяна Іванівна Носенко
Дата внесення: 21 Лист 2024 08:28
Останні зміни: 21 Лист 2024 08:31
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/50130

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу