Вербалізація health в англомовному медійному дискурсивному просторі

Сіваєва, Ольга Сергіївна (2024) Вербалізація health в англомовному медійному дискурсивному просторі Доктор філософії thesis, Київський столичний університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of O_Sivaieva_Disertatsiya_2024_FRGF.pdf] Текст
O_Sivaieva_Disertatsiya_2024_FRGF.pdf

Download (8MB)

Анотація

Сіваєва О. С. Вербалізація HEALTH в англомовному медійному дискурсивному просторі. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 035 Філологія – Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, Київ, 2024. Дисертацію присвячено вивченню й аналізу вербалізації HEALTH в англомовному медійному дискурсивному просторі. Актуальність дослідження цієї теми визначається спрямованістю численних сучасних студій на розвідку медійного дискурсу з використанням методів корпусної лінгвістики та дискурсивного аналізу. Зростаючий інтерес до цієї проблематики пояснюється потребою зрозуміти, як здоров'я представляється і сприймається в медійних матеріалах на різних етапах розвитку суспільства. Методи корпусної лінгвістики дозволяють систематично аналізувати великі обсяги медійних текстів з лемою HEALTH, виявляти найчастотніші колокації з лемою HEALTH, а також досліджувати зміни у вербалізації леми HEALTH протягом часу. Додавання дискурсивного аналізу дозволяє розуміти контекстуальні та соціокультурні чинники, що впливають та інтерпретацію леми HEALTH в медійному просторі суспільно-політичної преси і таблоїдів за часові періоди 1980-х, 2000-х та 2020–2021 років, що дозволяє не лише виявляти різницю у вербалізації HEALTH, але й розуміти зміни у сприйнятті здоров'я та його ролі в сучасному медійному просторі. Медійний дискурс – це взаємодія через мовну платформу, орієнтовану на неприсутнього читача чи слухача. Він характеризується груповою співвіднесеністю, публічністю, орієнтованістю та масовою спрямованістю, що впливає на кілька груп одночасно. Медійний дискурс є синкретичним утворенням, де інші типи дискурсів підпорядковані головній меті мас-медіа – диференційованому впливу на велику аудиторію. Отже, медійний дискурс формує комунікативно-когнітивний феномен, дослідження якого дозволяє науково осмислити знання, відбиті у практиці сучасного життя.

Тип елементу : Спеціалізовані вчені ради (Доктор філософії)
Ключові слова: HEALTH; корпусне дослідження; дискурс-аналіз; семантична просодія; медійний дискурс; The Guardian; The Economist; The Mirror.
Типологія: Спецради Університету > Дисертації
Підрозділи: Факультет романо-германської філології > Кафедра германської філології
Користувач, що депонує: Ольга Сергіїївна Сіваєва
Дата внесення: 26 Лист 2024 09:20
Останні зміни: 26 Лист 2024 09:20
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/50356

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу