Пресмарафон Президента України як новий медіаформат подієвої комунікації (на основі аналізу інтерв’ю експертів-журналістів)

Білан, Н.І. та Нетреба, Маргарита Миколаївна (2024) Пресмарафон Президента України як новий медіаформат подієвої комунікації (на основі аналізу інтерв’ю експертів-журналістів) Вчені записки ТНУ імені В. І. Вернадського. Серія: Філологія. Журналістика, 1(2) (35(74)). с. 217-223. ISSN 2710-4656

[thumbnail of M_Netreba_VZTNU_35_74_2024_FZH.pdf] Текст
M_Netreba_VZTNU_35_74_2024_FZH.pdf

Download (371kB)
Офіційне посилання: https://philol.vernadskyjournals.in.ua/

Анотація

Розвідка ставить за мету дослідження пресмарафону як сучасної форми подієвої комунікації в Україні. Для поглиблення розуміння подієвої комунікації та її наслідків авторки використали такі емпіричні методи дослідження, як спостереження й аналіз трансляції пресмарафону та аналіз матеріалів експертних інтерв’ю з українськими медіаекспертами. У статті запропоновано авторське визначення поняття «пресмарафон», проаналізовано структуру заходу й виокремлені ознаки пресмарафону Президента України. Для об’єктивізації дослідження було зібрано та проаналізовано основні погляди експертів на формат пресмарафону і сформульовано рекомендації щодо вдосконалення комунікаційних технік для майбутніх нових медіаформатів. Авторки акцентують увагу на важливості невербальної комунікації (мови тіла, міміки, жестів), активного слухання та реагування як важливих компонентів ефективної комунікації для президентів під час пресзаходів. Аналіз пресмарафону дав змогу відстежити використання Президентом України Володимиром Зеленським комунікаційних стратегій під час тривалої зустрічі із журналістами, роль організаторів заходу у виборі стратегії його проведення. На основі аналізу поглядів науковців на пресмарафон дослідниці пропонують авторське визначення пресмарафону як нового формату планової івент-комунікації, спрямованої на сприяння відкритому спілкуванню і зміцненню довіри між очільником держави та авдиторією. На підставі аналізу проведеного опитування 16 українських журналістів, редакторів та медіаекспертів авторки виокремили певні вади проведення пресмарафону та дійшли висновку про необхідність удосконалення формату пресмарафону, зокрема, за допомогою скорочення часу проведення сесій, урізноманітнення запитань і поліпшення підготовки журналістів – учасників заходу. За умови оптимізації умов проведення пресмарафону, з урахуванням подальшої цифровізації медіапростору цей захід набуде популярності в багатьох компаніях і установах як засіб ефективного колективного розв’язання проблем.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: пресмарафон; пресконференція; подієва комунікація; інформаційний простір; пресзаходи; пресофіс
Типологія: Статті у базах даних > Index Copernicus
Статті у періодичних виданнях > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Факультет журналістики > Кафедра реклами та зв’язків з громадськістю
Користувач, що депонує: Маргарита Николаевна Нетреба
Дата внесення: 10 Груд 2024 11:03
Останні зміни: 10 Груд 2024 11:03
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/50567

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу