Особливості організації змішаного навчання в закладах вищої освіти

Теряєва, Лариса Анатоліївна та Теряєв, В. І. (2024) Особливості організації змішаного навчання в закладах вищої освіти Освітологічний дискурс (4). с. 44-52.

[thumbnail of L_Terіaіeva _ V. Terіaіev_OD_4_2024.pdf] Текст
L_Terіaіeva _ V. Terіaіev_OD_4_2024.pdf - Опублікована версія

Download (894kB)
Офіційне посилання: https://od.kubg.edu.ua/index.php/journal/article/v...

Анотація

Анотація. Змішане навчання (англ. Blended Learning) - це комплекс освітніх технологій, в якому поєднуються традиційні форми аудиторного та самостійного, а також нові види електронного навчання в очному та заочному форматах з використанням цифрових технологій, комп'ютерної графіки, інтерактивних елементів, аудіо та відео засобів тощо. Комбінування традиційних методів навчання з інноваційними технологіями сприяють глибшому розумінню та засвоєнню складних понять, розвивають креативні здібності студентів та готують їх до успішної кар'єри. Це новий підхід до організації і проведення освітнього процесу у закладах вищої освіти. Інноваційні методи змішаного навчання сьогодні стають все популярнішими завдяки своїй гнучкості, доступності та ефективності і мають перспективи розширення застосування і подальшого майбутнього розвитку. У статті розглянуто і проаналізовано різні види змішаного навчання, а саме: 1) комбіноване, з акцентом на онлайн-ресурси, навчання з використанням технологій, проблемне, персоналізоване, проєктне навчання; 2) інформаційні технології та їх інтеграція у навчальний процес з використанням освітніх платформ, віртуальних уроків та майстер-класів; 3) формати змішаного навчання з комбінуванням очних та онлайн-занять, онлайн заняття з елементами офлайн практики, формати навчання з використанням відеоматеріалів, аудіозаписів, онлайн-курсів, прикладів успішної практики, а також індивідуальний формат навчання. Запропонована можливість універсального застосування видів, форматів і цифрових технологій змішаного навчання, показані їх переваги та виклики, з якими стикаються викладачі та студенти як гуманітарних, так і технічних закладів вищої освіти різних галузей знань.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: Ключові слова: види; формати і технології змішаного навчання; доступність освіти; заклади вищої освіти; інтеграція цифрових технологій; мотивація; самоосвіта; якість навчання
Типологія: Статті у періодичних виданнях > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Факультет музичного мистецтва і хореографії > Кафедра музикознавства та музичної освіти
Користувач, що депонує: Викладач Лариса Анатоліївна Теряєва
Дата внесення: 14 Бер 2025 13:39
Останні зміни: 14 Бер 2025 13:39
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/51347

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу