Розвиток духовного потенціалу майбутніх магістрів: міждисциплінарний контекст

Іванюк, Ганна Іванівна та Олексюк, Ольга Миколаївна (2025) Розвиток духовного потенціалу майбутніх магістрів: міждисциплінарний контекст Колективна (три і більше авторів). Baltija Publishing, Latvia, Riga.

[thumbnail of Ivaniuk_H_Oleksiuk_O_monograph_FPO_FMMX.pdf] Текст
Ivaniuk_H_Oleksiuk_O_monograph_FPO_FMMX.pdf - Опублікована версія

Download (4MB)

Анотація

У статті розглядаються проміжні результати міждисциплінарного дослідження розвитку духовного потенціалу майбутніх магістрів педагогічної та музичної освіти. Окреслено сутність поняття «духовний потенціал особистості» як інтегроване відображення її духовних сил, включаючи креативність, емоційну стійкість, внутрішню мотивацію до особистісного зростання, а також когнітивну та вольову саморегуляцію. У дослідженні акцентуємо увагу на пріоритеті ціннісно-морального та діяльнісно-поведінкового компонентів розвитку духовного потенціалу майбутніх магістрів початкової та музичної освіти в процесі професійної підготовки в освітньому процесі ЗВО. У цьому контексті ми не протиставляємо професійну підготовку відповідно організованій освітній діяльності з розвитку духовного потенціалу особистості, а лише доповнюємо її духовно-ціннісним і духовно-діяльнісним компонентами. Дослідження наукової проблеми розвитку духовного потенціалу майбутніх магістрів має міждисциплінарний характер і базується на розумінні психофізіологічної сутності людини та її суб’єктивності в часових координатах минуле – сьогодення – майбутнє. На відміну від досліджень, які наголошують на релігійних аспектах духовності та їх актуальності для професійних ролей, це дослідження зосереджено на вихованні духовних і моральних цінностей, етики суспільного служіння та внутрішньої мотивації до самопізнання та саморозвитку в майбутніх педагогів. Підкреслюємо важливість узгодження духовного зростання з професійним і особистим просуванням, маючи на меті культивувати всебічно розвинену, морально свідому особистість педагога. Метою статті є розкриття сутнісних характеристик розвитку духовного потенціалу майбутніх учителів у міждисциплінарному контексті. Дослідження ґрунтується на результатах міждисциплінарного дослідження проблеми розвитку духовного потенціалу майбутніх учителів, що дало змогу обґрунтувати основні поняття та розробити педагогічні умови розвитку цього особистісного феномену у навчально-виховному процесі ЗВО. Емпіричне дослідження було проведено зі студентами магістратури, спеціальностей Початкова освіта та Музична освіта, з використанням онлайн-опитувань, інтерв’ю, педагогічних спостережень, аналізу проектів та статистичних методів, таких як кореляція Пірсона (розраховується за допомогою MS Excel). Це виявило ключові тенденції духовного розвитку: ціннісна орієнтація на духовну культуру та сучасне мистецтво, пріоритетність особистих і професійних цінностей, кар’єрні мотиви.

Тип елементу : Монографія (Колективна (три і більше авторів))
Ключові слова: духовний потенціал; міждисциплінарне дослідження; підготовка вчителів; педагогічні умови; тенденції; духовна культура; цінності; мораль; початкова освіта; музична освіта; підготовка вчителя
Типологія: Монографії > Видані в іноземному видавництві мовами ОЕСР/ЄС
Підрозділи: Факультет музичного мистецтва і хореографії > Кафедра музикознавства та музичної освіти
Факультет педагогічної освіти > Кафедра освітології та психолого-педагогічних наук
Користувач, що депонує: Олена Анатоліївна Венгловська
Дата внесення: 10 Квіт 2025 12:07
Останні зміни: 10 Квіт 2025 12:07
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/51571

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу