ВЧЕННЯ ПЛАТОНА ПРО ДЕРЖАВУ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОГО ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ

Білозір, Ольга Олегівна (2025) ВЧЕННЯ ПЛАТОНА ПРО ДЕРЖАВУ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОГО ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ [Кваліфікаційні роботи здобувачів] Перший (бакалаврський). Дата захисту: 18.06.2025, Київський столичний університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of O_Bilozir_FSHN_2025.pdf] Текст
O_Bilozir_FSHN_2025.pdf

Download (396kB)

Анотація

Актуальність дослідження. Вчення Платона про державу, викладене у його фундаментальній праці “Держава”, є одним із перших спроб систематичного осмислення ідеї справедливого суспільного устрою. Незважаючи на те, що це вчення було сформоване в античну епоху, воно не втратило своєї актуальності. Сучасні виклики державотворення, такі як криза демократичних інститутів, проблема соціальної нерівності та пошук оптимальної моделі управління, створюють потребу в переосмисленні класичних ідей. У контексті українського державотворення, що характеризується пошуком національної ідеї, реформуванням інститутів влади та боротьбою за справедливість, філософські принципи Платона можуть стати основою для концептуальних інновацій. Метою дослідження є аналіз філософського вчення Платона про державу в контексті сучасного державотворення та оцінка його значення для формування ефективних політичних систем, зокрема в Україні.

Тип елементу : Кваліфікаційні роботи здобувачів (Перший (бакалаврський))
Ключові слова: Платон; ідеальна держава; державотворення; справедливість; філософія; політична система; українська державність;
Шифр освітньої програми: 033.00.01
Шифр академічної групи: ФІЛб-1-21-4.0д
ПІБ наукового керівника: Горбань Олександр Володимирович
Дата захисту: 18.06.2025
Місце захисту: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка
Типологія: Кваліфікаційні роботи здобувачів > Філософія
Підрозділи: Факультет суспільно-гуманітарних наук > Кафедра філософії та релігієзнавства
Користувач, що депонує: Андрій Вікторович Царенок
Дата внесення: 21 Лип 2025 10:59
Останні зміни: 21 Лип 2025 10:59
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/52583

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу