Концепція софійності в контексті православної культури доби Київської Русі

Ковальчук, Наталія Дмитрівна (2014) Концепція софійності в контексті православної культури доби Київської Русі Гілея: науковий вісник. ISSN 2076-1554

[thumbnail of N_Kovalchuk_NVG_87_IS.pdf]
Перегляд
Текст
N_Kovalchuk_NVG_87_IS.pdf

Download (1MB) | Перегляд

Анотація

Концепція софійності в контексті православної культури доби Київської Русі розглядається крізь призму Богородиці, місцевого і державного устроїв держави Київська Русь та феномену святості. У східнохристиянській теології та обставина, що Богородиця стає втіленням софії пояснюється особливою роллю жіночого початку в українській ментальності та якостями Богородиці, які втілені в різних списках огородницьких ікон. Розкриття сенсу софійності як ідеї місцевого устрою та державності полягає в тому, що Київ, як столиця Русі, є втіленням софійності у матеріально-просторовому середовищі міста. Ідея святості пов’язана з софійністю та аналізується крізь життя святих Києво-Печерської лаври, які є заступниками і представниками людей перед Богом. Києво-Печерський Патерик відокремлює такі важливі риси житія святих: працьовитість у Христі, милосердя та заступництво за всіх нужденних.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: Богородиця; Київська Русь; православна культура; святість; софія; Софія Київська
Типологія: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Кафедра філософії
Користувач, що депонує: професор Наталія Дмитрівна Ковальчук
Дата внесення: 24 Лют 2015 07:47
Останні зміни: 09 Лист 2015 14:18
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/6065

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу