Аналіз попередніх досягнень призерів чемпіонату світу 2022 року з вільної боротьби

Латишев, Микола Вікторович та Поляничко, Олена Миколаївна та Лахтадир, Олена Володимирівна та Вольський, Д.С. та Рибак, Л.О. (2022) Аналіз попередніх досягнень призерів чемпіонату світу 2022 року з вільної боротьби Єдиноборства (4(26)). с. 44-53. ISSN 2523-4196

[thumbnail of M_Latyshev_O_Polianychko_O_Lakhtadyr_E_4_FZFVS.pdf] Текст
M_Latyshev_O_Polianychko_O_Lakhtadyr_E_4_FZFVS.pdf

Download (726kB)

Анотація

Анотація. Мета: визначити та провести порівняльний аналіз попередніх досягнень призерів чемпіонату світу 2022 року з вільної боротьби. Матеріал та методи. У дослідженні використовувалися наступні методи: аналіз науково-методичної інформації та джерел Інтернету, аналіз результатів виступів борців, методи математичної статистики. Проаналізовано всі виступи спортсменів, які посіли з першого по трете місце на чемпіонаті світу 2022 року (м. Белград, Сербія) з вільної боротьби. В цілому проаналізовано 40 спортивних кар’єр борців вільного стилю, з них 10 переможців змагань та 30 спортсменів, які посіли друге та трете місця. З метою порівняльного аналізу спортсмени були розподіленні на дві групи: переможці (n=10) та борці, які посіли 2-3 місця (n=30). Результати виступів взяті з офіційного сайту міжнародної федерації боротьби United World Wrestling. Результати: серед переможців, тільки 30,0 % атлетів були переможцями на змагання серед кадетів, в той час як серед призерів цей показник майже на 7 % вище і складає 36,7 %. Аналогічна тенденція стосується і досягнень на рівні призерів змагань серед кадетів, більше половини (53,3 %) призерів чемпіонату світу 2022 року були призерами на кадетських змагання, в той час як тільки 40,0 % переможців чемпіонату світу досягли таких успіхів серед кадетів. Слід відмітити, що майже 80,0 % тобто 4 з 5 спортсменів, хто посів призові місця на чемпіонаті світу приймали участь на юніорських змагання, тобто вже в цьому віці виборювали право представляти свою країну на міжнародних змаганнях. Це є певним критерієм, який показує перспективність спортсменів у майбутньому. Окремо відзначимо, що досить значна частка (66,7 %) серед переможців чемпіонату світу, які зайняли призове місце на юніорських змаганнях то це перше місце, в той час що даний показник для спортсменів, які посіли призові місця (2 та 3 місця) склав всього 43,7 %. Так 60,0 % серед переможців чемпіонату світу 2022 були переможцями на попередніх чемпіонатах світу. Варто зазначити, що 30,0 % переможців не мали досвіду участі на змагання такого класу і приймали участь перший раз і одразу перемогли. Висновки. Тенденції, коли переможці чемпіонату світу мають менші здобутки серед кадетів та юніорів чим спортсмени, які посіли друге та трете місце на перших погляд є відносно парадоксальними та викликають сумніви. Але це пов’язано с певними тенденціями, які виникли у цьому конкретному чемпіонаті світу в цьому році: четверо переможців змагань з Сполучених Штатів Америки, де міжнародні кадетський та юніорські змагання не настільки популярні; відбулася певна зміна борців після тогорічних Олімпійських Ігор; і важливим є те що вибірка в 10 спортсменів є невеликою і декілька спортсменів вже вносять певні зміни в середні значення.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: вільна боротьба; змагання; призери; результат; кар’єра
Типологія: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у наукометричних базах > Index Copernicus
Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет здоров’я, фізичного виховання і спорту > Кафедра спорту та фітнесу
Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет здоров’я, фізичного виховання і спорту > Кафедра фізичного виховання і педагогіки спорту
Користувач, що депонує: Микола Вікторович Латишев
Дата внесення: 16 Лист 2022 08:38
Останні зміни: 16 Лист 2022 08:38