Особливості поведінки лісових птахів на місцях водопою

Турчик, Андрій Васильович та Маркова, А.О. та Горобець, Л.В. (2013) Особливості поведінки лісових птахів на місцях водопою Особливості поведінки лісових птахів на місцях водопою // Вісник Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. (63). с. 39-43.

[thumbnail of Турчик.pdf]
Перегляд
Текст
Турчик.pdf - Опублікована версія

Download (339kB) | Перегляд

Анотація

Дослідження проведено в дендропарку НАНУ «Олександрія» м. Біла Церква. Встановлено, що місце водопою для більшості птахів лісових та паркових екосистем є важливим комплексним екологічним фактором. На водопої зафіксовано 38 видів птахів, більшість з яких горобцеподібні (32 види). Приліт птахів на місця водопою має два піки добової активності. В усі години дня переважає купання та/або пиття води. Найбільш агресивна поведінка на місцях водопою по відношенню до інших птахів характерна для співочого дрозда (Turdus philomelos) та зяблика (Fringilla coelebs). Особливе значення місця водопою мають для зерноїдних видів птахів та, меншою мірою, для комахоїдних.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: птахи, парк, ліс, водопій, екологічний фактор, агресивна поведінка
Типологія: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Кафедра анатомії і фізіології людини
Користувач, що депонує: Олеся Володимирівна Тимчик
Дата внесення: 09 Лют 2015 10:31
Останні зміни: 06 Черв 2016 08:13
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/4654

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу