Realization of Spiritual Potential in the Sociocultural Space: the Philosophy of Education

Repetiy, Svitlana та Moravetskyi, O. та Stavytska, S. та Ulko, N. та Nekrasov, A. та Boichenko, M. (2024) Realization of Spiritual Potential in the Sociocultural Space: the Philosophy of Education Revista Românească pentru Educaţie Multidimensională, 16 (1). с. 575-590. ISSN 2066-7329

[thumbnail of S_Repetii_O_Moravetskyi_S_Stavytska_ta_in_RRPEM_FPSRSO.pdf] Текст
S_Repetii_O_Moravetskyi_S_Stavytska_ta_in_RRPEM_FPSRSO.pdf

Download (402kB)
Офіційне посилання: https://lumenpublishing.com/journals/index.php/rre...

Анотація

Актуальність статті полягає в тому, що розвиток української державності, здійснення реформи в освіті та розвиток громадянського суспільства неможливі без розвитку української духовності. Процес глобалізації сучасного суспільства має величезну кількість глобальних проблем, пов'язаних з перешкодами для досягнення гармонії між людиною і природою, недооцінкою розвитку кожної особистості як унікальної, такої, що відіграє вирішальну роль у створенні особливої ​​духовної атмосфери, у розкритті творчості життя. Духовність у соціокультурному просторі має розумітися як «людина в людині», як якість людини, що характеризує мотивацію поведінки людини, процес її самоосвіти - як знання та вибір життєвих цілей. Найвищою цінністю людського існування є особистість. Аналізуються уявлення про людські якості, що дозволяють повне самовираження на службі загальнолюдським інтересам. Філософія освіти зазначає, що головною метою розвитку людини не є тільки задоволення потреб, а й саморозвиток, повне розкриття інтелектуальних та культурних здібностей людини. Стаття поглиблює концепцію духовного потенціалу сьогоднішньої масової культури в сучасній філософії освіти; розкриває шляхи утворення духовного потенціалу у постмодерному просторі; окреслює якість часу в соціокультурному просторі постмодернізму.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: Філософська традиція; духовна інформаційно-ціннісна система; відтворення суспільного буття; телеологічний час; особистий час.
Типологія: Статті у базах даних > Web of Science
Підрозділи: Факультет психології, соціальної роботи та спеціальної освіти > Кафедра практичної психології
Користувач, що депонує: Наталія Валеріївна Миколенко
Дата внесення: 09 Груд 2024 13:37
Останні зміни: 09 Груд 2024 13:37
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/50560

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу