Концептуальні підходи провадження миротворчої освіти у країнах Західних балкан

Ільїч, Людмила Миколаївна та Акіліна, Олена Володимирівна (2023) Концептуальні підходи провадження миротворчої освіти у країнах Західних балкан Перспективи розвитку управлінських систем у соціальній та економічній сферах України: теорія і практика: зб. матеріалів VIІ Всеукр. наук.-практ. інт.-конф., 21 листопада 2023 р. Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2023. 463 с.. с. 309-314.

[thumbnail of Ilich_Akilina_Kon_pid_vprov_myr_osv.pdf] Текст
Ilich_Akilina_Kon_pid_vprov_myr_osv.pdf

Download (1MB)
Офіційне посилання: https://feu.kubg.edu.ua/images/FEU/KU/3/12/11/1.pd...

Анотація

Миротворча освіта має стати базисом для передачі універсальних цінностей, та пов’язаних з ними знань, які сприятимуть розбудові миру, врегулюванню конфліктів, розвитку громад та соціальній інтеграції населення. По суті миротворча освіта передбачає виховання поколінь у напрямі дотримання ключових принципів, що гарантують добробут людини, зокрема справедливість, свободу, відповідальність, рівність, гідність, безпеку, демократію та солідарність. Переважно миротворча освіта Західних Балкан сконцентрована на: формуванні соціально-емоційних та етичних навичок у дітей та дорослих; озброєнні здобувачів техніками розпізнавання, попередження та вирішення деструктивних жорстоких конфліктів; дослідженні та поширенні ініціатив міжетнічного діалогу, розбудови миру та примирення, а також різних форм неформальних та формальних програм навчання медіації; створенні центрів дипломатії, що сприяють просуванню позитивного іміджу незалежних держав регіону, серед урядових установ, бізнесу та інших державних і недержавних установ;розширенні наукових досліджень у сфері миротворчості серед країн, які пройшли через конфлікти, та імплементація відповідного досвіду у практику. З огляду на проблеми та виклики, з якими зіштовхнулися освітяни Західних Балкан у запровадженні та розвитку миротворчих та миробудівних практик у формальній освіті, варто зазначити велику роль неурядових організацій в проектній діяльності, спрямованій на дослідження освітніх інновацій, що культуру миру через освіту та пропаганду миру в регіоні. Фактично понад 90 % проєктів, релізованих в регіоні неурядовими організаціями, були присвячені міжкультурній проблематиці та просуванню ідей демократії у суспільстві. Варто відзначити в цьому контексті міжнародну мобільність студентів, які в рамках проєктів отримали можливість стати частиною світової студентської спільності та привнести нові погляди і традиції миротворчого спілкування в національні освітні системи, стати провайдерами інновацій у соціально-емоційному та етичному спілкуванні.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: миротворча освіта; соціально-емоційні навички; діалог; спілкування
Типологія: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Наукові конференції > Всеукраїнські
Підрозділи: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет економіки та управління > Кафедра управління
Користувач, що депонує: Олена Володимирівна Акіліна
Дата внесення: 13 Груд 2024 11:28
Останні зміни: 13 Груд 2024 11:28
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/50625

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу