Європейський та український досвід іншомовної підготовки педагога: огляд стратегій

Кошарна, Наталія Володимирівна та Петрик, Лада Вікторівна (2024) Європейський та український досвід іншомовної підготовки педагога: огляд стратегій Вісник науки та освіти (11(29)). с. 144-155.

[thumbnail of N_Kosharna_L_Petryk__VNO_11_24_FLMD.pdf] Текст
N_Kosharna_L_Petryk__VNO_11_24_FLMD.pdf

Download (452kB)
Офіційне посилання: http://perspectives.pp.ua/index.php/vno/index

Анотація

У статті розглядається питання вивчення сучасного європейського досвіду стратегій іншомовної підготовки педагога. З’ясовано, що використання певної стратегії залежить від перспективного досвіду інших країн та національних особливостей у сфері іншомовної підготовки педагога. Слід враховувати новітні підходи в європейській мовній політиці: комплексність досліджень і практики мовної освіти; нове бачення мови; мовний/ багатомовний/ транслінгвальний; сукупності лінгвістичних і семіотичних ресурсів; нове бачення класу; клас як складна адаптивна система; більше міждисциплінарних досліджень; подолання дисциплінарних бар'єрів (мови/культури-мистецтво письмо-STEM) та інші. У Європейському Союзі, який діє за принципом «Єдність у різноманітності», мови є фундаментальним відображенням нашої культурної спадщини. Реальність мовного розмаїття є важливою цінністю, яку підтримує Європейський Союз. Стаття 3 Договору про Європейський Союз проголошує, що Союз зобов’язаний шанувати своє багате культурне та мовне розмаїття. Крім того, стаття 165(2) Договору про функціонування Європейського Союзу підкреслює, що зусилля повинні бути спрямовані на посилення європейського виміру в освіті, особливо через навчання та популяризацію мов держав-членів, а також підтримку культурних та мовне різноманіття. Стратегія мовної політики ЄС ґрунтується на зобов’язанні поважати мовне різноманіття в усіх державах-членах і сприяти міжкультурному діалогу в Союзі. З метою підтрички взаємної поваги, ЄС заохочує викладання та вивчення іноземних мов, мобільність своїх громадян через програми спеціалізованої освіти та професійної підготовки. Володіння іноземними мовами розглядається як важлива навичка кожного громадянина ЄС для покращення їхніх освітніх та професійних перспектив. 17 листопада 2017 року Комісією було запропоновано стратегію «Європейського освітнього простору» (м.Гетеборг, Швеція), реалізація якої триватиме до 2025 року включно, і передбачатиме сформоване вміння розмовляти рідною мовою разом із двома додатковими мовами. Це має стати стандартом. Проаналізувавши європейський досвід використання стратегій іншомовної підготовки педагога загалом та враховуючи зокрема вимоги до підготовки вчителя іноземної мови, автори наводять приклад діяльності кафедри іноземних мов і методики педагогічного факультету Київського столичного університету імені Бориса Грінченка в рамках цього питання.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: європейський досвід; іноземна мова; педагогічні спеціальності; іншомовна підготовка педагога, практичне навчання; стратегія; підготовка вчителя
Типологія: Статті у періодичних виданнях > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Факультет педагогічної освіти > Кафедра іноземних мов і методик їх навчання
Користувач, що депонує: Лада Петрик
Дата внесення: 23 Груд 2024 08:48
Останні зміни: 23 Груд 2024 08:48
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/50790

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу