Вербалізація станових образів-гештальтів на матеріалі давньогерманських літературних пам'ятників

Шапочкіна, Ольга Володимирівна та Mashkina, O. та Hrom, O. та Kalashnykova, M. та Syvyk, O. (2024) Вербалізація станових образів-гештальтів на матеріалі давньогерманських літературних пам'ятників Revista Conhecimento & Diversidade (RCD), 16 (43). с. 431-451. ISSN 2237-8049

[thumbnail of O_Shapochkina_Stattja_2024__FRGF.pdf] Текст
O_Shapochkina_Stattja_2024__FRGF.pdf

Download (816kB)
Офіційне посилання: https://www.webofscience.com/wos/woscc/full-record...

Анотація

Метою статті є вивчення та аналіз літературних прийомів, які використовувалися в давньонімецькій літературі для вираження гештальт-образів стану. методи. У дослідженні використано методи лінгвістичного аналізу, порівняльного та історико-культурологічного аналізу. Використовували засоби описової статистики, критерій Пірсона та U-критерій Манна — Вітні. Використання альфи Кронбаха забезпечило перевірку надійності приладів і методів. Результати. Проведений аналіз порівняння трьох давньонімецьких літературних пам’яток підтвердив відсутність суттєвих відмінностей між «Песнею про Нібелунгів» і «Беовульфом», що свідчить про схожість їх структури та стилю. Однак «Повесть про Нібелунгів» відрізняється від «Едди», що свідчить про істотні відмінності між цими творами. «Беовульф» також демонструє істотні відмінності від «Едди». Ці результати також підкреслюють значну подібність між «Песнь про Нібелунгів» і «Беовульф», які є епічними поемами, і з «Еддою», яка є збіркою віршів. Зокрема, було висвітлено філософські аспекти вербалізації гештальт-станів. Висновок. Дослідження виявило, що гештальт-образи стану відображають не лише образи персонажів і сцен, але й транслюють риси та аспекти колективного сприйняття світу старонімецьким суспільством. Отримані результати розширюють уявлення про лінгвістичні та стилістичні особливості давньонімецької літератури. Перспективи. Подальші дослідження слід зосередити на вираженні гештальт образів у сучасній німецькій літературі.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: імідж держави; культурний контекст; літературна пам'ятка; словниковий запас; формування особистості; світогляд.
Типологія: Статті у базах даних > Web of Science
Підрозділи: Факультет романо-германської філології > Кафедра германської філології
Користувач, що депонує: доцент Ольга Володимирiвна Шапочкiна
Дата внесення: 23 Груд 2024 09:45
Останні зміни: 23 Груд 2024 09:45
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/50795

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу